Garaż akrylowy – kiedy warto go mieć?

Nie jest tajemnicą, że większość garażowanych pojazdów pozostaje użytecznych dłużej niż samochody czy motocykle stojące na zewnątrz i wystawiane na działanie czynników atmosferycznych. Deszcz czy śnieg mogą poważnie naruszyć karoserię, a grad czy spadające z powodu silnego wiatru gałęzie niejednokrotnie powodują uszkodzenia blachy. Dlatego też, chcąc przedłużyć żywotność posiadanych pojazdów, warto zainwestować w garaż.

Jako że nie zawsze istnieje możliwość postawienia murowanego zadaszenia dla samochodu, zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest garaż akrylowy CGT. Jedną z jego podstawowych zalet jest szybkość i prostota montażu. Mimo łatwości postawienia gotowego garażu, stanowi on solidną konstrukcję, odporną na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych. Pokryty wysokiej jakości farbą, nie niszczeje nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych.

Za funkcjonalność garażów akrylowych odpowiada nie tylko ich trwałość i szybkość ich montażu, ale również możliwość stworzenia projektu indywidualnego, celującego w szczególne oczekiwania klienta. Zamawiający może brać udział w tworzeniu projektu, który będzie dostosowany do jego indywidualnych potrzeb. Są firmy, które oferują m.in. wykonanie garaży składających się w całości z profili zamkniętych, jak i tych z blach akrylowych lub blach drewnopodobnych.

Ważny jest także fakt, że garaże tego typu są uniwersalne i dobrze prezentują się zarówno na terenach zabudowanych, jak i na przydomowym podwórzu. Ponadto garaż akrylowy CGT  dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu bez problemu można dopasować go do własnych potrzeb tak, by estetycznie komponował się z ogrodem, domem lub innymi elementami otaczającego go krajobrazu. Często istnieje również możliwość łączenia blach o różnych barwach.