Najnowsze tematy

Popularne

Aktualności emerytalne, informacje z kraju. Ważne dla emerytów.

Egzekucja komornicza - jeśli mamy szansę na kredyt to lepiej spłacić nim komornika

Finansowy koszmar zaczyna się w momencie pierwszej wizyty komornika w domu. Gdy sytuacja zajdzie już tak daleko, że nie spłacamy swoich zobowiązań na czas lub w ogóle, a do drzwi zapuka komornik wiele osób poddaje się bez szukania jakichkolwiek rozwiązań.

Zmieniony (Czwartek, 30 Sierpień 2018 13:06)

Więcej…

 

Świadczenie przedemerytalne na nowych zasadach

Prawo do świadczenia przedemerytalnego stwierdza ZUS. Sprawdź kiedy przysługuje ono pracownikowi zwolnionemu z zakładu pracy i jak możesz na tym skorzystać.

Więcej…

 

Waloryzacja emerytur i rent w 2015 roku

Waloryzacja 2015 - sprawdź co się zmieni. Według danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych liczba emerytów przestała wzrastać pomimo starzejącego się społeczeństwa. W kwietniu 2014 roku emerytury otrzymywało 4,94 mln osób i to jest tyle co w lutym 2009 roku.

Więcej…

 

Problem - wiek emerytalny

Podwyższenie wieku emerytalnego budzi dużo emocji zarówno wśród polityków, jak i zwykłych obywateli. Jedni przychylają się ku opinii ekonomistów przedstawiających argumenty na konieczność podniesienia progu wieku w którym przechodzi na emeryturę, inni biorą pod uwagę specyfikę określonych zawodów, które...

Więcej...

 

Prawo do emerytury dla osób pracujących

Bardzo ważną informacją dla osób, które w momencie przejścia na emeryturę planują dalej pracować u swojego obecnego pracodawcy, jest kwestia planowanej nowelizacji ustawy o Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Zgodnie z założeniami planuje się powrót do stanu sprzed 2009 r. kiedy to pracownik, który przechodził na emeryturę chcąc nadal pracować u swego pracodawcy, musiał najpierw rozwiązać umowę o pracę, a następnie zawrzeć ją ponownie.

Więcej...

 

Łagodna ewolucja emerytur?

Zgodnie z zapowiedziami premiera Donalda Tuska sposobem na zmianę sytuacji odnośnie przywilejów dla emerytur mundurowych i KRUS, będzie droga ewolucji. Zasadniczo, celem będzie odejście od przywilejów, jakie obecnie funkcjonują dla niektórych grup osób przebywających na emeryturze.

 

W tej chwili rząd pracuje nad projektem, dzięki któremu powstanie powszechny system emerytalny dla najlepiej zarabiających rolników. W obecnej sytuacji znaczna część polskich rolników nie jest przygotowana na płacenie większej składki na KRUS. W zeszłym roku została podwyższona składka emerytalna dla rolników, ale tylko dla tej grupy, która posiada większe gospodarstwa rolne.

Więcej..

 

Belgijska recepta na finansowanie emerytur

Ciekawą propozycję odnośnie finansowania emerytur przedstawił Komitet doradczy ds. systemu emerytalnego w Belgii, który jako rozwiązanie obecnej sytuacji w zakresie emerytur proponuje wprowadzenie specjalnego rodzaju opodatkowania od osób posiadających fortuny.

 

Ten pomysł bynajmniej nie jest nowy, ponieważ już w przeszłości składano takie propozycje, które jednak nie znalazły poparcia wśród polityków. Jego wprowadzenie spowodowałoby spore zamieszanie wśród zamożnych osób z Francji, które osiadły na stałe w Belgii, aby uniknąć płacenia tożsamego podatku we Francji.

Więcej..

 
Więcej artykułów…