Najnowsze tematy

Popularne

Szacunek dla seniorów

Nareszcie zaczyna się dostrzegać znaczenie osób starszych w szerokim kontekście społecznym. Dowodem na to są organizowane w Poznaniu targi dla seniorów, które są pierwszą tego rodzaju imprezą w Polsce.

 

To ewidentne wyjście szeroko pojętego biznesu naprzeciw potrzebom polskich seniorów, bowiem na Targach zostanie przedstawiona oferta firm, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby osób starszych.

 

>Zgodnie z informacjami, jakie widnieją na stronie Międzynarodowych Tagów Poznańskich w dniach 25-26 września 2010 r. obędą się targi pod nazwą Aktywni 50+ przeznaczone dla osób po 50 roku życia i starszych, tych, które jeszcze pracują i tych, które są już na emeryturze, a które pragną w aktywny sposób zagospodarować swój czas wolny.

 

Odwiedzający Targi Aktywni 50+, będą mogli zapoznać się z ofertą firm działających na polu zdrowia, sportu, kultury, turystyki, rozwoju osobistego, ale i pomocy społecznej. Swoją ofertę oprócz firm przedstawią także fundacje, stowarzyszenia, ale i uniwersytety trzeciego wieku.

 

Warto zauważyć, że doceniając znaczenie wspierania aktywności seniorów w targi zaangażowało się także Miasto Poznań oraz jako jego przedstawiciel Centrum Inicjatywy Senioralnych, które pełni funkcję koordynatora w zakresie programu wydarzeń towarzyszących.

 

Warto dodać, że Targi to jeden z elementów szeroko zakrojonej akcji, jaka odbywać się będzie w tym okresie w Poznaniu w ramach tak zwanej "Strefy 50+".

 

 

Autor: Roma

 

 

Zmieniony (Piątek, 09 Lipiec 2010 08:04)