Najnowsze tematy

Popularne

Uważaj emerycie- domokrążcy, akwizycja i rzeczy, które usiłują Ci sprzedać.

Uważaj na domokrażców - emeryci ofiarami oszustów

Domokrążcy główną grupę swoich klientów upatrują w osobach starszych, zazwyczaj emerytach. Wykorzystując ich wiarę w ludzi, naiwność i przekonanie o uczciwych intencjach wszystkich wokół nie jednokrotnie namawiają ich na drogie i zupełnie nieprzydatne zakupy.Oszuści stają się coraz bardziej bezwzględni i stosują perfidne sposoby na oszukanie seniorów.

 

Akwizytor nie gryzie - ale może Cię nieźle naciągnąć..

Każdy z nas znalazł się w sytuacji, kiedy pod jego drzwiami zjawił się akwizytor, który z miłym uśmiechem na twarzy stara się sprzedać nam zupełnie niepotrzebny produkt. Jak zachować się w takiej sytuacji?

Najlepiej po prostu nie otwierać drzwi. Pozwoli nam to na oszczędzenie czasu i uniknięcie zbędnych dyskusji. Jeśli jednak już otworzyliśmy drzwi powinniśmy zachować daleko idącą ostrożność. Obecnie akwizytorzy stają się coraz bardziej bezczelni i nie cofną się przed niczym, by sprzedać oferowany produkt. Będą kłamać, omijać prawdę i koloryzować ją, bylebyśmy tylko uwierzyli, że ich produkt jest nam niezbędnie potrzebny.

 

Jak domokrążca zakręci Ci w głowie?

Domokrążca i akwizytor - na myśl o tych dwóch słowach przychodzą nam do głowy niezbyt pozytywne skojarzenia. Akwizytor zawsze namawia, okręca nas sobie wokół palca, manipuluje nami tak, byśmy kupili coś, co nie jest nam przydatne, a co jemu przyniesie tylko dodatkowy zysk w postaci premii za sprzedany przedmiot.

Dziś firmy zajmujące się tego typu sprzedażą nie nazywają swoich pracowników akwizytorami czy domokrążcami, ale specjalistami do spraw sprzedaży bezpośredniej lub konsultantami. Brzmi to zdecydowanie lepiej i przywodzi na myśl pozytywne skojarzenia, choć idea sprzedaży pozostaje taka sama.

 

Nie paść ofiarą akwizytora..

Prawa rządzące handlem są coraz bardziej brutalne. Sprzedawcy nie cofną się przed niczym, by sprzedać nam swój produkt. Szczególnie uciążliwi są akwizytorzy odwiedzający nas w domach. Wykorzystując naiwność i łatwowierność starszych ludzi, często sprzedają im do niczego nie przydatne produkty. Zachowują przy tym pozory miłej atmosfery i uczciwej transakcji. Zwłaszcza starsze, samotne osoby są szczególnie podatne na ich sztuczki.

Spragnione towarzystwa, chętnie zapraszają akwizytorów do środka i wdają się z nimi w rozmowę. I właśnie na to liczą akwizytorzy.