Najnowsze tematy

Popularne

Uważaj na domokrażców - emeryci ofiarami oszustów

Domokrążcy główną grupę swoich klientów upatrują w osobach starszych, zazwyczaj emerytach. Wykorzystując ich wiarę w ludzi, naiwność i przekonanie o uczciwych intencjach wszystkich wokół nie jednokrotnie namawiają ich na drogie i zupełnie nieprzydatne zakupy.Oszuści stają się coraz bardziej bezwzględni i stosują perfidne sposoby na oszukanie seniorów.Podsuwają im do podpisania niekorzystne umowy, namawiają na wysokooprocentowane kredyty lub sprzedają drogie produkty, które mają zapewnić starszym ludziom dobre samopoczucie lub cudowne ozdrowienie. Nieuczciwi sprzedawcy nie cofną się przed niczym, co zapewni im zysk, dlatego starsze osoby powinny być bardzo ostrożne. Przede wszystkim powinny podchodzić z duża nieufnością do osób odwiedzających ich domy w celu sprzedaży jakiegoś towaru.Każdą umowę lub dokument, którą podsuwają nam do podpisu powinniśmy dokładnie i uważnie przeczytać. Jeśli naprawdę jesteśmy zainteresowani kupnem danego produktu, najlepiej poprosić o zostawienie kopii umowy przed podpisaniem, co da nam czas na jej dokładne przestudiowanie.


Dobrym pomysłem jest skonsultowanie treści osoby z inną osobą, na przykład dziećmi czy znajomym prawnikiem. W czasie lektury umowy nie rzadko wykryjemy dodatkowe podpunkty, najczęściej zapisane drobnym druczkiem niewidocznym dla starszych osób zawierających niekorzystne dla nas zapisy.


Przed zakupem towaru oferowanego nam przez domokrążcę powinniśmy porównać jego ofertę z ofertami sklepów stacjonarnych. Nieuczciwi sprzedawcy często sprzedają swoje produkty o wiele drożej niż zwykłe sklepy, niejednokrotnie cena proponowana przez nich jest dwukrotnie wyższa.Nie powinniśmy także wierzyć osobom próbujących sprzedać nam cudowne lekarstwa lub sprzęty lecznicze. Diagnozę choroby powinien wystawiać uprawniony lekarz i tylko on jest osobą kompetentną w wybieraniu odpowiedniego dla nas sposobu leczenia. Powinniśmy wyzbyć się złudzeń, nie ma cudownych lekarstw, które w klika dni wyleczą nas z poważnej choroby.


Osoby, które nam je oferują to zwykli oszuści, którzy chcą wyłudzić od nas pieniądze. Powinniśmy bronić się przed nimi na wszelkie możliwe sposoby. Najprostszy z nich to nie podejmowanie dyskusji z taką osobą i nie wpuszczanie jej do naszego domu.