Najnowsze tematy

Popularne

Hobby na emeryturze- robóki ręczne, majsterkowanie i inne.

Walentynki po 60-tce: jak je spędzić?

14 luty w Polsce nie zawsze kojarzył się z Walentynkami. Tak naprawdę jest to zwyczaj, który chętnie przyjęły osoby młode, wykorzystując tę wyjątkową datę, do okazania komuś bliskiemu swoich uczuć. Starsze generacje podchodzą do pomysłu z większą rezerwą, ale być może warto pójść za przykładem młodzieży i po prostu uznać Walentynki za wspaniałą okazję do miłego spędzenia czasu.

Więcej…

 

Wolny czas seniora, czyli dokąd pójść, żeby się nie nudzić?

Teorię mówiącą o tym, że do ciekawego spędzania czasu niezbędne są pieniądze można spokojnie włożyć między bajki. Owszem, mając odpowiednie zasoby finansowe można znacznie bardziej uatrakcyjnić swoje życie. Jednak będąc emerytem nie zawsze mamy wystarczająco dużo funduszy, pomysłów i sił, by...

Więcej...

 

Nowoczesny senior

Seniorzy coraz aktywniej zaznaczają swoją obecność na różnych polach aktywności. Dotyczy to zarówno działalności prospołecznej, organizacji pozarządowych, czy uprawiania sportów i działań na polu kultury. Wzrastając aktywność grupy osób w wieku emerytalnym powoduje, że wiele firm specjalnie dla nich tworzy usługi i towary uwzględniając ich wyjątkowe potrzeby.

To, co być może wiele osób zaskoczy to fakt, że emeryci coraz bardziej otwierają się na kwestie nowoczesnych technologii i z wielkim zapałem korzystają z Internetu. A skoro tak to również na tym polu istnieje konieczność zaspokojenia ich potrzeb.

Więcej...