Najnowsze tematy

Popularne

Uważaj emerycie- Jak nie dać się oszukać? Metody i chwyty oszustów.

Promocja czy oszustwo? Chwyty wielkich sklepów

Trudno znaleźć wśród nas kogoś, kto nigdy w życiu nie był w supermarkecie. Duże sklepy kuszą szerokim asortymentem towarów, bardzo atrakcyjnymi cenami i wieloma promocjami. Stosują też odpowiednie techniki sprzedaży, które mają na celu zmanipulowanie klienta tak, by kupił konkretny produkt. Warto je poznać, by przy następnej wizycie w hipermarkecie nie dać się zwieść i kupić tylko to, czego naprawdę potrzebujemy.

 

Sposoby domokrążców na oszukanie emeryta

Nieuczciwi domokrążcy to prawdziwa plaga w dzisiejszych czasach. Najczęściej na swoje ofiary wybierają oni starsze osoby, ze względu na ich łatwowierność i dobre serce, które łatwo wykorzystać, zwłaszcza, że osoby starsze nie potrafią często bezczelność swoje prawa walczyć.


Bezczelność i perfidia domokrążców i ich działań nie zna granic. Chwytają się najbardziej bezdusznych sposobów, by wyłudzić pieniądze od seniorów.

 

Świetna reklama produktu a fakty

Każda reklama ma swego odbiorcę, swoją konkretną grupę osób do której jest skierowana. Jest to uwarunkowane wspólnymi cechami członków danej grupy, wspólnymi problemami, poczuciem tożsamości na określonych polach. Wszystko to wykorzystują twórcy reklam, aby skuteczniej dotrzeć do docelowego odbiorcy i zachęcić go do zakupu reklamowanych produktów.

Tworzony jest profil konsumenta uwzględniający jego wiek, płeć, wykształcenie, dochód, itd., wszystko to w efekcie tworzy kategorię konsumentów. Jedną z wielu grup odbiorców tworzą emeryci. Jest to charakterystyczna grupa osób, nie są już aktywne zawodowe, ale które są jeszcze w pełni chęci do życia.
Każda reklama skierowana do emerytów jest stworzona w ten sposób, aby odpowiedzieć na ich potrzeby a jednocześnie spowodować by oferowany produkt odebrali jaki bardzo atrakcyjny i koniecznie im potrzebny.

 

Nie daj się oszustom na aukcjach

Zakupy przez internet są coraz bardziej popularne - auckje internetowe i towary w bardzo atrakcyjnych cenach kuszą ale i bywaj ryzykowne.

Popularność biją sklepy internetowe oraz aukcje rozmaitych przedmiotów przeprowadzane w sieci. Niestety, tak jak w świecie rzeczywistym, również w świecie wirtualnym zdarzają się oszuści, którzy starają się wyciągnąć od nas pieniądze bez realizacji zamówionej usługi.

 

Uwaga na oszustów sprzedających "dekodery do telewizji cyfrowej" itp

Cyfryzacja telewizji ma na celu poprawienie jakości obrazu i dźwięku programów emitowanych w telewizji. Założenia są bardzo dobre, nie brakuje jednak i takich, którzy dzięki tej ogólnopolskiej akcji chcieliby się nieuczciwie wzbogacić.

Co zrobić, by nie paść ofiarą takich oszustów?