Najnowsze tematy

Popularne

Uwaga na oszustów sprzedających "dekodery do telewizji cyfrowej" itp

Cyfryzacja telewizji ma na celu poprawienie jakości obrazu i dźwięku programów emitowanych w telewizji. Założenia są bardzo dobre, nie brakuje jednak i takich, którzy dzięki tej ogólnopolskiej akcji chcieliby się nieuczciwie wzbogacić.

Co zrobić, by nie paść ofiarą takich oszustów?

Jakie nie dać się złapać oszustowi "na dekoder"?

Przede wszystkim nie należy wpuszczać do domu czy mieszkania osób podających się za przedstawicieli firm sprzedających dekodery. W rzeczywistości tego typu urządzenia można kupić w większości sklepów ze sprzętem elektronicznym. Niewiele uczciwych firm sprzedaje je, rozsyłając swoich pracowników po domach.

Większość akwizytorów oferujących dekodery to oszuści.

Zwykle wybierają na swój cel starsze osoby. Pukają do ich drzwi, oferując dekoder i tłumacząc, że jeśli go nie kupią, już niedługo nie będą mogli oglądać telewizji. Są przy tym bardzo wiarygodne.

dekodery cyfroweCzęsto posługują się sfałszowanymi dokumentami i pieczątkami, które na pierwszy rzut oka bardzo przypominają prawdziwe. Wiele starszych osób ulega ich argumentacji i decyduje się na podpisanie umowy. Wtedy oszuści proszą o uiszczenie zaliczki w wysokości kilkuset złotych.

Po wpłacaniu pieniędzy znikają, a oszukana osoba zostaje z niczym.

Aby uniknąć takiej sytuacji najlepiej jest zaopatrzyć się w dekoder do odbioru telewizji cyfrowej odpowiednio wcześnie, korzystając z usług sprawdzonego sklepu. P

osiadając dekoder, nie będziemy musieli zastanawiać się, czy osoba, która zapukała do naszych drzwi oferując kupno takiego urządzenia to prawdziwy sprzedawca, czy też zwykły oszust.