Najnowsze tematy

Popularne

Bezpieczne zakupy- jak kupować bezpiecznie przez internet i tradycyjnie?

Bezpieczne zakupy: emeryt a aukcje internetowe

W dzisiejszych czasach emeryci korzystający z komputera i Internetu nikogo już nie dziwią. Świat idzie do przodu i wielu starszych ludzi stara się za nim nadążyć. Czytają informacje publikowane na stronach internetowych, wysyłają pocztę e-mail i robią zakupy na aukcjach internetowych.


Niestety, w Internecie tak jak i w realnym życiu nie trudno o oszustów. Żeby ustrzec się przed ich nieuczciwą działalnością, starsze osoby powinny przestrzegać kilku podstawowych zasad.

 

Jak sprzedawać w internecie?

Internet daje nam wiele różnych możliwości i wbrew pozorom, wcale nie jest szatańskim wynalazkiem, który chce nas unicestwić. Otóż wystarczy pojąć mniej więcej jak obsługiwać komputer, a poruszanie się po internecie przyjdzie nam z naturalną łatwością.

Dzięki Internetowi, możemy urządzić na przykład wyprzedaż domowych "gratów", czyli rzeczy, które nie są nam zbytnio potrzebne i tylko zaśmiecają mieszkanie. Nie tylko będziemy mieli pewność w ten sposób, że rzeczy trafią w odpowiednie ręce i zyskamy świadomość, że komuś będą jeszcze służyły, ale i możemy na tym nawet zarobić co nieco.

 

Sygnały ostrzegawcze - zastanów się zanim kupisz

Zakupy w Internecie pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Popularność, jaką cieszy się e-sprzedaż pozwala nam wybierać towary z całego świata bez konieczności wychodzenia z domu. To wielka wygoda, niestety łączą się z nią również pewne zagrożenia.

Podczas zakupów w Internecie możemy zostać po prostu oszukani. Nie zdarza się to tak często ani na tak wielką skalę jak głoszą miejskie legendy tym niemniej warto jest zachować czujność. Najczęściej nadużycie polega po prostu na nieotrzymaniu zamówionego towaru mimo uiszczenia za niego opłaty, zdarza się także, że otrzymany przedmiot ma usterki, jest uszkodzony lub znacznie niższej jakości niż wskazywał na to jego zamieszczony w sieci opis.

Jak chronić się przed oszustwami i nieuczciwymi sprzedającymi?

 

Bezpieczne zakupy: emeryt a sklepy internetowe

Korzystanie z usług sklepów internetowych staje się w dzisiejszych czasach niemal koniecznością. Sklepy tego typu bardzo często oferują znacznie szerszy asortyment i niższe ceny niż sklepy stacjonarne.


Kolejną ich zaletą, szczególnie kuszącą dla osób starszych, jest dostawa zakupionych towarów do domu, często bez dodatkowej opłaty i o wiele niższa cena niż w przypadku zakupów tradycyjnych. Dzięki temu emeryt może zrobić zakupy bez wychodzenia z domu, co często przysparza mu problemów, a dodatkowe oszczędza pieniądze z i tak niewielkiej emerytury.

 

Jak nie dać się oszukać na aukcjach internetowych?

Nowoczesna komunikacja charakteryzuje się niebywale szybkim przekazem informacji, natomiast współczesny człowiek niekiedy ma problem, żeby dostosować się do stylu życia pędzącemu ku wielkiej niewiadomej.

Nie warto się jednak stresować rzeczami na, które nie mamy właściwie wpływu i pozostaje nam jedynie zacząć korzystać z dobrodziejstw choćby Internetu. Popularność biją sklepy internetowe oraz aukcje rozmaitych przedmiotów przeprowadzane w sieci. Niestety, tak jak w świecie rzeczywistym, również w świecie wirtualnym zdarzają się oszuści, którzy starają się naciągnąć nas na pieniądze.