Najnowsze tematy

Popularne

Ciekawe książki, literatura i poradniki na długie, nudne wieczory.

Tysiąc wspaniałych słońc

Niedoceniana do tej pory grupa odbiorców, jaką stanowią emeryci znalazła nareszcie produkt, który odpowiada ich potrzebom. Mowa tutaj o dostępnych od niedawna na polskim rynku audiobookach. Książka czytana, bo tak należy rozumieć nazwę audiobook to wspaniała forma rozrywki dla całej rodziny.

 

Szczególną grupą odbiorców mogą być osoby, które ze względu na przykład na wiek mają trudności w czytaniu tradycyjnych książek. Tysiąc wspaniałych słońc to prawie 13 godzinna opowieść, która może umilić najbardziej ponury wieczór. Jest to przepiękna opowieść o przyjaźni, jaka rodzi się między dwiema kobietami. Akcja rozgrywa się w Afganistanie co pozwala poznać od środka losy islamskich kobiet.

Więcej..

 

Wróżby Kumaka

wróżby kumakaKolejna propozycja dla miłośników audiobooków to powieść laureata Nagrody Nobla, Güntera Grassa pt. Wróżby kumaka.

Miejsce akcji to Gdańska, czas to rok 1989, upadek komunizmu i rodząca się miłość dwojga dojrzałych ludzi. Powieść ukazuje uczucie pomiędzy Polką i Niemcem co w obliczu czasu historycznego, ale i obecnych stereotypów na temat kontaktów polsko-niemieckich wydaje się szczególnie interesujące.

 

Klimat powieści pięknie oddaje charakterystyczny głos Andrzeja Ferenc, który osiąga tutaj mistrzostwo sztuki lektorskiej.  Audiobook przeznaczony jest dla osób, które z jakiś powodów nie mogą czytać tradycyjnych książek, bądź też w danym momencie mają ograniczone możliwości w tym względzie.

Zmieniony (Sobota, 16 Styczeń 2010 09:29)

Więcej..

 

"W głębi lasu" - audiobook

aubiobook w głębi lasuChoć nowoczesność w pewnym sensie przeraża każdego współczesnego człowieka, szczególnie zadziwieni wydają się być osoby w wieku emerytalnym. W ich sercach niejednokrotnie rodzi się nawet swoisty lęk przed konfrontacją ze zdobyczami nowoczesnej techniki. Zupełnie niepotrzebnie.

Wszystkie maszyny i urządzenia skonstruowane są tak, żeby człowiekowi życie ułatwiać, a nie utrudniać. Z tego powodu warto z większą dozą zaufania podchodzić do zdobyczy cywilizacji i korzystania z nich. Jednym z takich wynalazków, są audiobooki, czyli książki do słuchania.

Więcej..

 

Darmowy audiobook- "Calisto"

Amerykański sen jeszcze kilkadziesiąt lat temu budził w nas ogromne emocje, dziś Ameryka nie jest już krajem ze snu a doprawiona czarnym humorem satyra "Callisto" jeszcze mocniej pokazuje czytelnikom jak naprawdę wygląda świat amerykańskiego marzenia.Z darmowym audiobookiem "Callisto" czytanym przez Krzysztofa Globisza zanurzymy się na ponad 2 godziny w świat, jakiego dotąd nie znaliśmy, lub o którym tylko co nieco słyszeliśmy w filmach i prasie docierając do nas ze Stanów.

Więcej..

 

Darmowy audiobook- "Katedra w Barcelonie"

"Katedra w Barcelonie", którą napisał hiszpański pisarz Ildefonso Falcones, to jedna z najpopularniejszych i jednocześnie najchętniej czytanych powieści hiszpańskich ostatnich latach. Fakt, że na liście czytelniczych bestsellerów znajdowała się nieprzerwanie przez okragłe13 miesięcy tym bardziej zachęca do jej poznania.


Darmowy audiobook to wyjątkowa okazja by poznać pierwsze fascynujące rozdziały tej książki w formie czytanej - tu, przez lektora jakim jest sam Zbigniew Zapasiewicz.

Więcej..

 

Darmowy audiobook - "Dom nad rozlewiskiem"

"Dom nad rozlewiskiem" Małgorzaty Kalicińskiej to jedna z najbardziej popularnych i jednocześnie najmocniej wciągających powieści ostatnich lat. Pragnienie stabilizacji, dążenie do znalezienia dobrej pracy i jej utrzymania, dyskryminacja w świecie reklamy związana z wiekiem, dzieci, które kochają i tęsknią i mama, której tak naprawdę nigdy się znało to tylko kilka elementów, które zachęcają do przeczytania książki i sprawiają, że nie możemy oderwać się od jej kolejnych stron.Dla osób, które z różnych powodów nie maja cierpliwości do czytania grubych książek, lub nie pozwala im na to stan wzroku - przygotowano książkę "Dom nad Rozlewiskiem" w formie czytanej, czyli tzw. audiobooka.

Zmieniony (Wtorek, 29 Grudzień 2009 14:55)

Więcej..