Najnowsze tematy

Popularne

Darmowy audiobook- "Katedra w Barcelonie"

"Katedra w Barcelonie", którą napisał hiszpański pisarz Ildefonso Falcones, to jedna z najpopularniejszych i jednocześnie najchętniej czytanych powieści hiszpańskich ostatnich latach. Fakt, że na liście czytelniczych bestsellerów znajdowała się nieprzerwanie przez okragłe13 miesięcy tym bardziej zachęca do jej poznania.


Darmowy audiobook to wyjątkowa okazja by poznać pierwsze fascynujące rozdziały tej książki w formie czytanej - tu, przez lektora jakim jest sam Zbigniew Zapasiewicz.


Akcja owianej sławą powieści toczy się gdzieś w XIV wieku, który zasłynąć zdążył jako czas niepokojów i wątpliwości religijnych, skrajnej nietolerancji i wojen. W tym pełnym strachu i obaw świecie mieszkańcy skromnej, żeby nie powiedzieć biednej dzielnicy rozwijającej się Barcelony, decydują się na zbudowanie własnymi rękami, w pocie i wbrew przeciwnościom największej świątyni maryjnej na świecie. Budowana przez nich katedra ? Santa Maria del Mar ma być nie tylko największą, ale i najwspanialszą świątynią w znanym im świecie. Historia jej niełatwej budowy przeplata się z losami głównych bohaterów, wciąga, intryguje, uwodzi swym pięknem, a czasem przeraża.


Ciemiężeni chłopi pańszczyźniani borykają się z próbą walki o wolność i prawo do godnego życia. Wśród nich poznamy Bernata Estanyolę i jego syna, którzy uciekają przed swym panem (okrutnym, podłym i nie zważającym na to, że chłop to też człowiek), resztką sił dostają się do stolicy, w której chcą się starać o wolność i zdobycie statusu pełnoprawnego obywatela. Z roli chłopów, tratowanych batem i głodem stają się zamożnymi patrycjuszami, co jednak nie daje im gwarancji bezpieczeństwa - gdzie, niepewne czasy i szalejąca inkwizycja to ciągły strach przed spiskami, długimi rękoma ówczesnego kościoła i groźbą utraty życia niemal na każdym kroku.

 

Katedra w Barcelonie, audiobook


Czy biedny chłop, starający się budować krwawiącymi rękoma słynną katedrę naprawdę zostanie bogatym i szanowanym człowiekiem, czy też dosięgną go macki inkwizycji, która nie zważa na szlachetne cele i bogobojne życie, żądając od człowieka jego własnej krwi? Czy kiedykolwiek przypuszczaliśmy jak złowrogo i pięknie jednocześnie może wyglądać średniowieczna Katalonia pełna z jednej strony uroku, a z drugiej nędzy i przemocy?


To wszystko w pasjonującej i zdecydowanie wartej przeczytania lub posłuchania książce genialnego hiszpańskiego twórcy. Darmowe 4 godziny w wersji audiobooka ( do słuchanie np. na mp3 lub komputerze) z pewnością wciągnie nas na tyle mocno, że będziemy chcieli wiedzieć, jak skończyły się losy nietuzinkowych bohaterów "Katedry w Barcelonie".