Najnowsze tematy

Popularne

Darmowy audiobook- "Calisto"

Amerykański sen jeszcze kilkadziesiąt lat temu budził w nas ogromne emocje, dziś Ameryka nie jest już krajem ze snu a doprawiona czarnym humorem satyra "Callisto" jeszcze mocniej pokazuje czytelnikom jak naprawdę wygląda świat amerykańskiego marzenia.Z darmowym audiobookiem "Callisto" czytanym przez Krzysztofa Globisza zanurzymy się na ponad 2 godziny w świat, jakiego dotąd nie znaliśmy, lub o którym tylko co nieco słyszeliśmy w filmach i prasie docierając do nas ze Stanów.

Jeśli czytaliśmy, lub oglądaliśmy wcześniej takie kultowe pozycje jak Dobry wojak Szejk, Paragraf 22 lub Forrest Gump, to skojarzenia do tych dzieł kultury, filmu i literatury znajdziemy właśnie w "Callisto" - choć to zupełnie inna historia, do której warto zajrzeć.Fabuła jest prosta, przejrzysta, ale i w niepospolity sposób daje nam do myślenia. Średnio rozgarnięty młodzieniec, pochodzący gdzieś z prowincji amerykańskiej jest już ostatecznie rozczarowany pracą za marne pieniądze, którą, na co dzień wykonuje w zbożowym elewatorze. Szuka zmiany, lepszej płacy i ciekawszych, bardziej inspirujących do życia wyzwań. Na fali swoich marzeń postanawia zaciągnąć się do wojska, którego kusząca premia dla rekrutów jest doprawdy godna pozazdroszczenia. Oczywiście, główny bohater - Odell Deefus jest jako klasyczny Amerykanin prawdziwym patriotą, więc poza pieniędzmi widzi też siebie w roli zbawiciela USA, który w kraju anarchii, totalnego chaosu i ludzkiej nieufności wprowadza ład, porządek i demokrację w najlepszym tego słowa znaczeniu. Ale jak mają się marzenia i wyobraźnia do rzeczywistości? Możemy się domyśleć, że zupełnie inaczej..


Odell pakuje swój przysłowiowy tobołek i rusza w drogę ku punktowi rekrutacyjnemu, a że nie wszystko można w takiej podróży przewidzieć to.. psuje mu się samochód i traci swoją szansę na szybką realizację marzeń żołnierskich. Szukając pomocy trafia do niezwykłego miasteczka (tytułowe Callisto), które nijak nie pasuje do wizji amerykańskiego snu.. chociaż kto wie, może właśnie tak wygląda życie w raju? Narkotykowi dillerzy na każdej ulicy, siedlisko dziwaków odstających od reszty świata, nieudaczników, którym los poskąpił szansy na wybicie się z rutyny, religijnych fanatyków, dla których rozwiązaniem wszystkiego jest wiara - wypaczona tutaj do skrajnych rozmiarów i wreszcie rzesze skorumpowanych policjantów, dla których poza górą miedziaków nie liczy się już nic.

 

Callisto, darmowy audiobook

 

Miasteczko Callisto.. to po prostu Ameryka w pełnym tego słowa rozumieniu.

Jak w takiej sytuacji odnajdzie się Odell i czy ruszy w dalszą podróż? A może jest tylko elementem układanki życia, która zwiodła go przypadkiem do najodpowiedniejszego miejsca, wskazując mu cel, jakiego szukał całe życie?


Tego dowiemy się z darmowego, dwugodzinnego audiobooka "Callisto", lub z pełnej wersji książki do przeczytania. Czy warto? Oczywiście.