Najnowsze tematy

Popularne

Wróżby Kumaka

wróżby kumakaKolejna propozycja dla miłośników audiobooków to powieść laureata Nagrody Nobla, Güntera Grassa pt. Wróżby kumaka.

Miejsce akcji to Gdańska, czas to rok 1989, upadek komunizmu i rodząca się miłość dwojga dojrzałych ludzi. Powieść ukazuje uczucie pomiędzy Polką i Niemcem co w obliczu czasu historycznego, ale i obecnych stereotypów na temat kontaktów polsko-niemieckich wydaje się szczególnie interesujące.

 

Klimat powieści pięknie oddaje charakterystyczny głos Andrzeja Ferenc, który osiąga tutaj mistrzostwo sztuki lektorskiej.  Audiobook przeznaczony jest dla osób, które z jakiś powodów nie mogą czytać tradycyjnych książek, bądź też w danym momencie mają ograniczone możliwości w tym względzie.

 

 

Z uwagi na formę książki czytanej oraz z uwagi na tematykę samej powieści, Wróżby kumaka wydają się być lekturą, która może szczególnie spodobać się osobom w starszym wieku, emerytom, którym stan zdrowia nie pozwala na długotrwały wysiłek.

 

Osoby starsze często mają problem z czytaniem drobnego, mało przejrzystego druku, zatem dla nich rozwiązanie w postaci książki czytanej w formie audiobooku jest idealne.

 

Dzięki zakupowi przedstawionej propozycji można nie tylko w miły sposób spędzić czas, ale i zapoznać się z lektura z najwyższej półki. Słuchając Wróżby kumaka można spotkać się ze znajomymi, napić się kawy, a po wysłuchaniu porozmawiać o tej interesującej lekturze.

 

Tematyka audiobooka jest na pewno interesująca dla wielu osób. Z jednej strony emocje budzi przedstawienie polskiej historii oczyma niemieckiego autora, z drugiej sama historia miłości dwojga nie młodych już osób stanowi fascynujący wątek.

 

Miłość w starszym wieku dla wielu osób jest trudna do zaakceptowania, tymczasem ta historia pokazuje, że ludzie chcą być kochani niezależnie od wieku. Wiele osób właśnie na emeryturze uświadamia sobie, że tęsknią za prawdziwą miłością, dlatego też ta książka może stać się inspiracją do zmiany własnego życia.

 

Ograniczenia aktywności czytelniczej w starszym wieku, w momencie kiedy przebywając na emeryturze mamy bardzo dużo wolnego czasu może budzić frustrację i zły nastrój. Dlatego też propozycje audiobooków wydają się być strzałem w dziesiątkę, szczególnie w stosunku do osób, które mogą mieć problem z samodzielnym przeczytaniem tradycyjnego wydania tej ksiązki.

Zmieniony (Sobota, 16 Styczeń 2010 09:29)