Najnowsze tematy

Popularne

Piękne mieszkanie na emeryturze?

Nie tylko młodzi ludzie marzą o własnych czterech ścianach. Nowe bezawaryjne mieszkanie to także obiekt pożądania dla ludzi w podeszłym wieku.

Ludzie starsi, emeryci w większości nie są zależni mieszkaniowo od kogokolwiek, ale ich lokale mieszkaniowe najczęściej są stare, bardzo dawno nie remontowane i przyczyniające się do dużego dyskomfortu w ich użytkowaniu.

 

Koszty remontu takich mieszkań są bardzo wysokie, a przede wszystkim niezwykle uciążliwe dla osoby starszej. Stare mieszkanie to nie tylko hałaśliwy remont kuchni i łazienki, ale też wymiana instalacji elektrycznej wiążąca się z pruciem ścian. Wszechobecny kurz i sterty gruzu to tylko niektóre skutki generalnego remontu mieszkania, do tego dochodzi jeszcze czas jego trwania i wiele tzw. nieprzewidzianych wydatków pojawiających się w jego trakcie. Nie bez znaczenia jest też trudność w znalezieniu odpowiednich i uczciwych fachowców, którzy remont przeprowadzą sprawnie nie pozostawiając przy tym totalnego bałaganu, do którego posprzątania trzeba zatrudnić najczęściej kolejną firmę. Starsze osoby cenią sobie spokój i uporządkowane życie dlatego niewiele z nich decyduje się na męczący remont, tymczasem nowe mieszkanie może być jak najbardziej w zasięgu ich możliwości finansowych.

W przypadku posiadania jakichś oszczędności najlepszym rozwiązaniem dla starszych osób jest zakup małego, ale całkowicie nowego lokum. Pierwszym sposobem na zdobycie potrzebnej kwoty jest sprzedaż dotychczasowego mieszkania, które metrażowo często jest za duże dla pary lub samotnego emeryta. Na rynku nowych mieszkań jest wiele ofert lokali o powierzchni ok. 30-36m2, które w zupełności wystarczą i zapewnią komfort starszym użytkownikom, można je znaleźć np. na stronie www.amp-development.com.pl. Niższe ceny nowych mieszkań są na obrzeżach miast, a wiele instytucji bankowych oferuje korzystne warunki kredytowe dla emerytów chcących zmienić lokum. Nowe mieszkanie nie wymaga żadnych dodatkowych nakładów i zapewnia tak pożądany wśród starszych ludzi spokój.

Zmieniony (Piątek, 19 Październik 2018 09:09)