Najnowsze tematy

Popularne

Domy spokojnej starości - wazne informacje, adresy, uwagi i korzyści.

Ja wybrać dom opieki dla schorowanego rodzica?

Poglądy polskiego społeczeństwa na umieszczanie schorowanych rodziców w domach opieki zmieniają się z roku na rok. Jeszcze klika lat temu podjęcie takiej decyzji wiązało się z napiętnowaniem otoczenia i krzywymi spojrzeniami sąsiadów.

Osoba, która ją podjęła traktowana była jako wyrodne dziecko, które traktuje rodziców jako zbędny ciężar. Na szczęście powoli się to zmienia. Coraz więcej Polaków zaczyna rozumieć, że domy opieki stwarzają starszym osoby dogodne warunki do egzystencji, których my sami nie jesteśmy im zapewnić.

 

Domy tzw. dziennego pobytu i ich popularność

Osoby w jesieni życia, które pożegnały się już z pracą zawodową, wielokrotnie mają do dyspozycji bardzo dużo wolnego czasu. Zadaniem władz, w tym głównie urzędów gminy jest podjęcie starań, by w jakikolwiek sensowny sposób zaopiekować się seniorami. Jednym z najlepszych rozwiązań w tej kwestii jest...

 

Czym charakteryzują się dobre domy opieki?

Podjęcie decyzji o umieszczenie najbliższej osoby w domu opieki nie jest łatwe. Musimy pokonać wyrzuty sumienia i presję otoczenia. W Polsce ciągle jeszcze panuje przekonanie, że umieszczenie schorowanego rodzica w domu opieki to pozbywanie się zbędnego balastu.

Rzeczywistość jest inna. Zdecydowanie się na dom opieki jest równoznaczne z zapewnieniem choremu troskliwej całodobowej opieki, której my sami z różnych względów nie jesteśmy mu w stanie zapewnić.

 

Złote sztabki - pomysł na dobrą inwestycję!

Wiele osób szczególnie w podeszłym wieku nie wie jak bezpiecznie, a przede wszystkim korzystnie ulokować swoje oszczędności. Nie ma przy tym większego znaczenia wielkość zgromadzonych środków - każda odłożona na tzw. "czarną godzinę" suma może przynieść dodatkowy większy bądź mniejszy dochód.