Najnowsze tematy

Popularne

Opiekunki dla osób starszych - gdzie ich szukać i czego wymagać?

Jak znaleźć dobrą opiekunkę dla osoby starszej?

Opieka nad osobą starszą jest pracą niezwykle trudną i wymagającą od opiekuna silnej osobowości, właściwego podejścia do osoby schorowanej, umiejętności rozweselania i posiadania tego czegoś, co sprawia, że starsza osoba czuje się bezpieczna i szczęśliwa. Z drugiej strony bardzo często stawiamy jednak takim osobom wysokie wymagania, oferując jednocześnie.. niewielkie wynagrodzenie.

W internecie znajdziemy wiele ogłoszeń typu "poszukuję opiekunki dla osoby starszej". Większość z nich wymaga od opiekuna braku nałogów, w tym palenia papierosów, dyspozycyjności, a także takich cech charakteru jak empatia.

Więcej..

 

Cechy dobrej opiekunki

Poszukiwanie dobrej opiekunki dla osoby niedomagającej, starszej lub po prostu potrzebującej stałej opieki, której nie jesteśmy w stanie samodzielnie jej zapewnić jest zadaniem niełatwy, szczególnie po kilku poprzednich aferach, w których okazało się jak ryzykowne może być zatrudniania nieznanych opiekunek bez rekomendacji.

Dla schorowanego emeryta jest niezwykle ważne, aby mógł przebywać z bliskimi w domu, gdyż pobyt w szpitalu lub innej placówce opiekuńczej może niekorzystnie wpływać na stan psychiczny chorego. Dlatego bywają sytuacje, że zatrudnienie odpowiedniej opiekunki jest niezbędne.

Więcej..