Najnowsze tematy

Popularne

Pomysły na pracę - informacje, oferty

W Urzędach Pracy brakuje ciekawych ofert w domu

Poszukiwanie pracy niegdyś rozpoczynało się od Urzędu Pracy, w którym umieszczane były liczne ogłoszenia, a na miejscu dostępni byli doradcy, pomagający w dokonaniu wyboru. Czasy się zmieniają i zmienia się także rynek zatrudnienia, a także praktyki pracodawców, w celu zdobycia pracownika. Kontakty na tej płaszczyźnie nawiązywane są dzisiaj w inny sposób, co znacznie osłabiło znaczenie Urzędów Pracy.

 

Cały świat

Mizeria warszawskiego parkietu jest jedną z przyczyn, dla których Polacy coraz chętniej inwestują zagranicą. To dobra taktyka, bo dzięki temu nie tylko zdywersyfikujemy swoje portfele, ale też wprzęgamy do zarabiania dla nas najbardziej efektywne spółki na świecie. Ale pamiętajmy, że nasz portfel nie powinien opierać się tylko na akcjach.

 

Jak bezpiecznie zarabiać na walutach?

Niska emerytura czy renta nie pozwalają na wygodne życie po zakończeniu aktywności zawodowej. Niemniej, jeśli emeryt lub rencista posiada pewne oszczędności, wolne środki finansowe może zainwestować. W jaki sposób? Jednym z nich są inwestycje na rynku walutowym. Jak ich dokonywać bez narażania się na nadmierne ryzyko straty części lub całości swojego kapitału inwestycyjnego?

 

8 korzyści płynących z pracy na kontrakcie

W Stanach Zjednoczonych to już się dzieje. Ponad 1/3 firm zatrudnia pracowników tymczasowych. Liczba osób na kontrakcie wzrosła wskutek recesji, jest odpowiedzią na wymagania zmieniającego się rynku.

 

Praca dodatkowa: emeryt w roli tajemniczego klienta

Czy zetknąłeś się kiedyś z zawodem tajemniczego klienta? Czy wiesz na czym polega jego wykonywanie i kto może się go podjąć? Jeśli nie, najwyższy czas nadrobić braki w wiedzy, bo być może jest to dla ciebie szansa na dorobienie do emerytury. Głównym zadaniem tajemniczego klienta jest dokonywanie zakupów. Brzmi przyjemnie?