Najnowsze tematy

Popularne

W Urzędach Pracy brakuje ciekawych ofert w domu

Poszukiwanie pracy niegdyś rozpoczynało się od Urzędu Pracy, w którym umieszczane były liczne ogłoszenia, a na miejscu dostępni byli doradcy, pomagający w dokonaniu wyboru. Czasy się zmieniają i zmienia się także rynek zatrudnienia, a także praktyki pracodawców, w celu zdobycia pracownika. Kontakty na tej płaszczyźnie nawiązywane są dzisiaj w inny sposób, co znacznie osłabiło znaczenie Urzędów Pracy.

 

Dobre perspektywy rozwoju - niezbędna cecha zatrudnienia

Poszukujący pracy w domu nie zawsze kierują się jedynie kryterium zarobku. Chcą znaleźć pracę również po to, by móc się rozwijać, zdobyć cenne doświadczenie i wykorzystywać je w późniejszej karierze zawodowej. Najlepiej, gdy zajęcie takie jest tożsame z ich pasjami i zainteresowaniami. Niestety, takie ciekawe oferty pracy w domu bardzo rzadko pojawiają się w Urzędach. Dzisiaj odnajdziemy tutaj tylko te, zamieszczane przez pojedyncze firmy, do prac prostych, niewymagających często dodatkowych umiejętności i wykształcenia. Ciężko oczekiwać zatem dużych zarobków w domu i możliwości rozwoju zawodowego. Najlepsze posady, oferowane przez uznanych pracodawców, są dzisiaj dostępne w inny sposób.

 

Rekrutacja po swojemu

Coraz więcej pracodawców decyduje się na prowadzenie własnych akcji rekrutacyjnych, niekiedy za pośrednictwem zewnętrznej firmy, albo działu kadr. Ma to zasadnicze przewagi nad oferowaniem pracy w Urzędzie. Przede wszystkim daje możliwość kontroli nad całą akcją, osobistego przyjrzenia się pracownikowi, bezpośredniego z nim kontaktu. Brak korzystania z państwowej pomocy w zakresie pracy w domu nie jest problemem w przypadku dotarcia do potencjalnie zainteresowanych osób. Z pomocą przychodzi dzisiejsza technologia.

Powszechne i dostępne dla każdego

Dla poszukujących pracy w domu wizyta w Urzędzie stała się już niepotrzebnym wysiłkiem i stratą czasu. Pierwszym krokiem jest bowiem otworzenie przeglądarki internetowej i przejrzenie jednego z wielu portali, na którym umieszczane są oferty. Zajęcia poszukiwać można także poprzez odwiedzanie zakładki "praca" na stronach firm i spółek. Obecnie technologia poszła kolejny krok do przodu - na telefon każdy może zainstalować aplikację mobilną któregoś z portali z ofertami i otrzymywać na bieżąco powiadomienia w przypadku pojawienia się czegoś w pożądanym zakresie. Nie trzeba już zatem monitorować sytuacji na bieżąco samemu.

Wszystkie argumenty po jednej stronie

To wszystko przekłada się na fakt, że w Urzędach Pracy brakuje dzisiaj ciekawych ofert z domu. Dzięki obecnym udoskonaleniom technologicznym, poszukujący pracy dysponują szerokim wachlarzem możliwości i wyboru za pośrednictwem Internetu. Coraz mniej pracodawców, jak zauważyliśmy, umieszcza również swoje oferty w Urzędzie Pracy, chcąc mieć większy wpływ na proces rekrutacji pracownika. Dlatego już dzisiaj spada ich znaczenie - nikt przecież nie chce tracić czasu, kosztem mniejszych możliwości ciekawego wyboru i rozwoju umiejętności zawodowych.

Agencja Informacyjna Rynku Pracy http://webtexty.pl