Najnowsze tematy

Popularne

Jak dorobić na emeryturze?

Emerytura a rozliczenie PIT

Niektórzy emeryci nie muszą samodzielnie rozliczać podatku. Dotyczy to głównie tych, którzy uzyskali dochód jedynie z emerytury. Z niektórych względów może być jednak korzystne złożenie zeznania samodzielnie, i nie zostawianie tego ZUS-owi.

 

Praca dodatkowa: emerytowana opiekunka do dzieci.

Decyzja o zatrudnieniu niani i zostawieniu dziecka z bądź co bądź obcą osobą nie należy do łatwych. Rodzice z troski o dziecko przeprowadzają zwykle bardzo ostrą selekcję kandydatek na stanowisko opiekunki ich malucha. Co ciekawe, casting ten coraz częściej wygrywają emerytki. Zdarza się, że wyprzedzają nawet wykwalifikowane nianie z wykształceniem pedagogicznym.

 

Praca konsultanta kosmetyków a dodatkowy grosz do emerytury.

Praca konsultanta kosmetyków to bardzo popularny sposób na dodatkowy zarobek. Podejmują się jej zarówno nastolatki dorabiające do kieszonkowego, jaki i dojrzałe kobiety zarabiające w ten sposób na swoje własne zachcianki lub by podreperować domowy budżet.

Dlaczego więc tego typu pracą nie miałby się zająć emeryt, dorabiający do swojej emerytury? Konsultant kosmetyków to wymarzony zawód dla osób starszych. Nie wymaga od nas żadnej specjalistycznej wiedzy ani dodatkowych kwalifikacji. Wystarczy odrobina dobrej woli i miły uśmiech na twarzy. Przydatna jest też umiejętność nawiązywania sympatycznych kontaktów z i klientami. Od tego, ile osób uda nam się namówić do zakupu, zależy wielkość naszego zamówienia, a tym samym nasz zarobek.

 

Emeryt a szef- nie daj sobą pomiatać!

Praca w dzisiejszych czasach przez wiele osób jest tak wysoko ceniona, że godzą się dla niej wyzbyć nawet własnej godności.

Godzą się na pracę po godzinach, wyzyskiwanie, poniżanie i brak szacunku. Wszystko w imię zachowania posady. A przecież nie powinno tak być. Godność osobista i szacunek dla własnej osoby to wartości, które powinniśmy wysoko cenić. Musimy też nauczyć się o nie walczyć. Przede wszystkim należy reagować na każde poniżenie, nawet jeśli wypływa ono z ust szefa. Musimy głośno i wyraźnie mówić o tym, co nie podoba nam się w ich zachowaniu.

 

Praca dodatkowa: emeryt udziela korepetycji

Jeśli przeszedłeś na emeryturę, ale ciągle pozostajesz aktywny i promieniejesz energią powinieneś to wykorzystać, na przykład podejmując dodatkową pracę zarobkową. Jej rodzaj zależy od naszych osobistych upodobań i predyspozycji.

Wielu emerytów decyduje się na przykład na udzielanie korepetycji. Nie jest to zajęcie przeznaczone wyłącznie dla emerytowanych nauczycieli, chociaż nie da się ukryć, że to właśnie oni stanowią znaczną większość dorabiających w ten sposób korepetytorów.