Najnowsze tematy

Popularne

Praca dla emeryta - jak dorobić?

Kreatywni emeryci, czyli kariera po 60tce

Minęły już czasy, kiedy człowiek, który przechodził na emeryturę był odstawiany na boczny tor. Dziś często możemy usłyszeć, że życie zaczyna się po 60tce. Starsi ludzie są coraz bardziej kreatywni i coraz chętniej biorą swój los we własne ręce. Wielu z nich podejmuje na nowo aktywność zawodową. Tym razem decydują się jednak na zawód, który niekoniecznie musi przynosić im ogromne dochody, ale taki, który będzie sprawiał im przyjemność.

 

Emeryt a szef - nie daj sobą pomiatać

Praca w dzisiejszych czas przez wiele osób jest tak wysoko ceniona, że godzą się dla niej wyzbyć nawet własnej godności.. Godzą się na pracę po godzinach, wyzyskiwanie, poniżanie i brak szacunku. Wszystko w imię zachowania posady. A przecież nie powinno tak być.

 

Godność osobista i szacunek dla własnej osoby to wartości, które powinniśmy wysoko cenić. Musimy też nauczyć się o nie walczyć. Przede wszystkim należy reagować na każde poniżenie, nawet jeśli wypływa ono z ust szefa. Musimy głośno i wyraźnie mówić o tym, co nie podoba nam się w ich zachowaniu. Brak reakcji z naszej strony to zachęta do dalszego poniżania.

 

Roznoszenie ulotek - praca dla emeryta?

Roznoszenie ulotek czy też rozdawanie gazet na ulicach naszych miast, stało się ostatnio dość modnym zajęciem, umożliwiającym zdobywanie dodatkowych środków, nie tylko wśród osób młodych. Nierzadkim widokiem są także starsze osoby, które usiłują w ten sposób podreperować swój budżet domowy.


O ile łatwiejszym zadaniem, wymagającym mniejszego zaangażowania sił fizycznych jest rozdawanie ulotek informacyjnych, reklamówek różnego rodzaju firm czy gazet lokalnych typu Metro lub Echa Miasta o tyle więcej wysiłku wymaga zajęcie polegające na roznoszeniu ulotek po klatkach naszych bloków.

 

Wiedza i doświadczenie - emeryt w pracy

Zatrudniając nowego pracownika warto rozważyć zatrudnienie osoby na emeryturze. Sytuacja w której zatrudniany pracownik posiada uprawnienia do emerytury może być dla firmy korzystna finansowo.

 

Należy jednak dodać, że zatrudniając emeryta firma będzie miała z tego tytułu obowiązki wobec ZUS, ponieważ należy do końca każdego roku kalendarzowego zgłosić łączną kwotę przychodów, jakie osiągnął zatrudniony w firmie emeryt.