Najnowsze tematy

Popularne

Firmy przyjazne emerytom

Dodatkowe pieniądze na kilka miesięcy

Dodatkowe pieniądze na okres kilku miesięcy przydadzą się każdemu. Oczywiście istnieje wiele ofert skierowanych do klientów przez firmy pozabankowe, z których można skorzystać, gdy komuś brakuje pieniędzy.

 

Jak selekcjonować ogłoszenia o pracę? Dobra firma a oszust

Szukając pracy, często korzystamy z różnego typu ogłoszeń. Znajdziemy je w lokalnej prasie, na słupach ogłoszeniowych i w Internecie. Niestety, nie każde z nich jest zgodne z prawdą i uczciwe.

Zdarzają się oszuści, którzy próbują wzbogacić się na naiwności innych. Dlatego przeglądając ogłoszenia o pracę powinniśmy zachować daleko idącą ostrożność i przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim naszą czujność powinny wzbudzać ogłoszenia oferujące bardzo wysokie zarobki w zamian za kilka godzin lekkiej pracy.

 

Jakie firmy chętnie zatrudniają emerytów?

Sytuacja emeryta na polskim rynku pracy nie jest zbyt ciekawa. Większość pracodawców stawia na młodych ludzi świeżo po studiach. Ogłoszenia w prasie oferują często pracę "w młodym dynamicznym zespole" , więc nic dziwnego, że emeryci czują się dyskryminowani.

Są jednak firmy, które doceniają doświadczenie i zaradność życiową starszych osób. Znacznie częściej są to małe, prywatne firmy niż duże korporacje. Ich właściciele częściej doceniają emerytów i ich zaangażowanie w wykonywaną pracę.

 

Bez dyskryminacji - dlaczego warto zatrudniać emerytów?

Obecnie w Polsce przepisy prawa pracy nie narzucają formalnych ograniczeń w zakresie zatrudniania emerytów. Co więcej ustawodawstwo w tym zakresie zapewnia pełną ochronę pracowników, którzy są już na emeryturze, ponieważ zgodnie z kodeksem pracy obowiązuje równe traktowanie wszystkich zatrudnianych pracowników w zakresie podejmowania i rozwiązywania umowy o pracę, ustalania warunków pracy i wynagrodzenia, awansowania i szkolenia.