Najnowsze tematy

Popularne

Na czym oszczędzić, jak płacić mniej - porady, informacje.

Bank dla emerytów

Emeryci, czyli mówiąc ogólnie osoby z tak zwanej grupy 65+, stanowią duże wyzwanie dla banków jako grupa klientów o szczególnych potrzebach. Klient - senior to jakby nie patrzeć specjalna grupa klientów banków, dlatego też wymaga szczególnych starań. Generalnie temat bankowości, nawet dla

 

Zadłużeni emeryci

To, że sytuacja finansowa wielu osób na emeryturze nie jest do pozazdroszczenia wiadomo nie od dziś. Jednak nawet, jeśli emerytura jednej osoby jest niewysoka, to już połączenie dwóch takich emerytur daje niekiedy sporą sumę na miesięczne wydatki. Jak pokazują dane, spora grupa emerytów ma problemy z regulowaniem swoich rachunków i zobowiązań w terminie.

Dotyczy to przede wszystkim grupy osób w wieku powyżej 60 lat. Według raportu opracowanego przez InfoDług około 4,6 % emerytów nie może pokryć wszystkich swoich wydatków, a średnia suma zadłużenia w tej grupie wiekowej wynosi ponad 5 tys. zł. Co istotne w przeciągu ostatniego kwartału liczba takich zadłużonych osób wzrosła o około 14%, co jest znaczącym wskaźnikiem.

 

Niższe rachunki za telefon

Rozmowy przez telefon to jedna z najczęściej preferowanych obecnie form kontaktu z naszymi bliskimi. Rozmowy telefoniczne pozwalają nam na połączenie się z naszymi znajomymi czy przyjaciółmi bez konieczności wychodzenia z domu lub w chwili kiedy jesteśmy chorzy a kontakt z kimś bliskim czy znajomym jest dla nas ważny.

Telefony, jakie obecnie posiadamy w naszych domach to zarówno telefony tak zwane stacjonarne połączone z usługami sieciowymi czy telewizyjnymi jak i telefony komórkowe. Posiadanie telefonu stacjonarnego to, co prawda spora rzadkość, gdyż zostaje on wyparty z dużym powodzeniem przez telefon komórkowy.

Posiadanie telefonu komórkowego to obecnie swego rodzaju standard a przy tym szalona wygoda. Dlaczego? Ponieważ zawsze możemy być w kontakcie z naszymi najbliższymi. Możemy porozumieć się z nimi o każdej porze i z każdego miejsca, w którym się znajdziemy w danej chwili. Jednakże posiadanie telefonu komórkowego wiąże się także z kosztami, jakie ponosimy w związku z ich użytkowaniem. Największą uciążliwością są dla wielu z nas przykre, bo zbyt wysokie rachunki telefoniczne, które potrafią nas zaskoczyć. Dzieje się tak w przypadku, kiedy nie bardzo panujemy nad wygadanym czasem czy minutami.

 

Co możesz odliczyć od podatku?

W życiu, jak mawiał Beniamin Franklin, dwie rzeczy są pewne: śmierć i podatki. Faktycznie, i jedno i drugie jest nieuniknione ale śmierć można odroczyć, przesunąć w czasie lecząc się, prowadząc zdrowy tryb życia i korzystając z dobrodziejstw wysiłku fizycznego; podatki natomiast można choć trochę obniżyć odpisując sobie od składanej rokrocznie Państwu daniny co tylko się da.

Rok temu znów zmieniły się przepisy regulujące ulgi podatkowe, oczywiście na naszą niekorzyść- tym niemniej nawet i dziś można ocalić przed fiskusem ładne kilkaset a nawet kilka tysięcy złotych.
Przypomnijmy na początek, że obowiązują nas dwa progi podatkowe 18 i 32 procent.

 

Jak wywalczyć sobie niższy czynsz?

Polska jest krajem absurdów, to wiemy już nie od dzisiaj. Stawki czynszu w przeliczeniu na metr kwadratowy w wielu zdewastowanych mieszkaniach komunalnych są wyższe niż w nowoczesnych apartamentowcach.


Jeśli mieszkasz w mieszkaniu komunalnym i po kieszeni uderzyła Cię niedawna podwyżka czynszu, którą wprowadzono w większości miast dla użytkowników tego typu lokali, być może nie wiesz, że możesz obniżyć stawkę czynszu, czasami nawet o jedną trzecią lub o połowę.
W Warszawie na przykład przysługują obniżki techniczne i dochodowe.

 
Więcej artykułów…