Najnowsze tematy

Popularne

Najciekawsze sanatoria i uzdrowiska, zabiegi zdrowotne i relaksacyjne.

Ciepłolecznictwo i jego znaczenie

Ciepłolecznictwo należy do zabiegów rehabilitacyjnych polegających na leczeniu ciepłem w wyniku przekazywania ciepła drogą przewodzenia i przenoszenia wprost do organizmu. Jest to jedne z najsilniejszych doraźnych środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych spośród wszystkich środków jakimi dysponuje fizykoterapia.


Ciepłolecznictwo to metoda polegająca na przekazywaniu ciepła w celu miejscowego bądź też ogólnego przegrzania ciała ludzkiego. Leczenie ciepłem odbywa się trzema technikami, a mianowicie poprzez przewodzenie, przenoszenie oraz promieniowanie.

 

Fizjoterapia i jej rola

Na rynku usług związanych ze zdrowiem dostępnych jest coraz więcej różnego rodzaju terapii uzupełniających podstawowe leczenie. Do jednej z nich należy fizjoterapia.


Fizjoterapia jest to metoda leczenia, która polega na wykorzystaniu zjawiska reaktywności organizmu ludzkiego na przesyłane bodźce. Fizjoterapia dzieli się na balneoterapię, klimatoterapię, hydroterapię, kinezyterapię, fizykoterapię oraz terapię manualną i masaż leczniczy. Proces fizjoterapii polega na odpowiednim dobraniu bodźca w celu wywołania określonej reakcji, które spowodują usprawnienie procesu walki z określoną chorobą.

 

Kriokomora, czyli leczenie zimnem

Leczenie zimnem jest coraz bardziej popularne w Polsce a co istotne jest refundowane przez NFZ. Kriokomora to inaczej komora kriogeniczna, czyli pomieszczenie w którym wykonuje się zabieg krioterapii, zabieg schładzania ciała.


Leczenie zimnem wymaga przejścia badań kwalifikujących, przede wszystkim określenia przeciwwskazań do wykonania badania.

 

Wody lecznicze - znaczenie i rola w leczeniu.

Woda od lat uważana jest za źródło życia i zdrowia. Dostarczanie naszemu organizmowi odpowiedniej porcji wody każdego dnia pozwoli nam utrzymać go w dobrej kondycji. Naukowcy twierdzą, że do optymalnego funkcjonowania potrzebujemy trzech litrów wody na dobę.

 

Wewnętrzne nawilżanie i odżywianie naszego organizmu nie jest jednak jedyną zaletą wód. Wiele z nich posiada również właściwości lecznicze. Wody, które wykorzystuje się w leczeniu różnego typu schorzeń określane są jako wody lecznicze.

 

Masaże w sanatoriach - jakie, jak często?

Każdy kuracjusz z pewnością przyzna, że masaże są jedną z najprzyjemniejszych części pobytu w sanatorium. Pozwalają odpocząć umysłowi i relaksują nasze ciało, sprawiając, że czujemy się młodsi i sprawniejsi fizyczne.

Jakie masaże powinniśmy wybierać w uzdrowiskach, żeby przyniosły nam najwięcej korzyści?