Najnowsze tematy

Popularne

Uwaga
  • Konto Gościa nie zostało poprawnie skonfigurowane. Proszę dodaj do listy użytkowników nazwę użytkownika tożsamą z użytkownikiem Gość. guest_username="gość"

    --
    yvComment solution, version="1.20.0"

Jak czerpać radość z seksu po 60-tym roku życia?

Wiele osób w wieku emerytalnym sądzi, że seks jest przywilejem osób młodych. Takie osoby uważają niekiedy nawet, że sama myśl o tym, że sześćdziesięciolatek mógłby uprawiać seks jest wręcz odrażająca.

I tu kłaniają nam się czasy inkwizycji, kiedy to wszystko było zakazane, wszystko było grzechem. Aby czerpać radość z seksu po 60 -tym roku życia przede wszystkim należy odłożyć zabobonne myśli swoje i osób postronnych na bok.

Nie obawiajmy się "spalenia na stosie" społeczeństwa. Nikt obcy ostatecznie nie siedzi nam pod łóżkiem i nie kontroluje naszych działań. Nie należy się przejmować zaściankowymi poglądami, jakoby seks po 60 roku życia był niemoralny. Najważniejsze jest pozytywne myślenie o seksie, jako o przyjemności, a nie prokreacji i spojrzenie na siebie, jak na osobę dojrzałą i przez to atrakcyjną, z bagażem doświadczeń, które możemy zaprezentować partnerowi w łóżku.Po drugie, w tym wieku mimo wszystko warto skonsultować się z lekarzem, szczególnie, gdy dręczą nas pewne problemy zdrowotne. Jeśli chorujemy na serce, nie musimy obawiać się seksu, jeżeli i bez zadyszki wdrapujemy się na drugie piętro.

 

Innym problemem, u kobiet jest suchość pochwy. Wystarczy jednak szczerze zapytać lekarza jak temu zaradzić. Istnieje wiele leków na takie schorzenia, a w ostateczności mamy do wyboru rozmaite sztuczne lubrykanty, które nie tylko zażegnają problem suchości, ale dostarczą dodatkowych wrażeń.Odrzućmy na bok kompleksy. Ciało jest czymś naturalnym, a dla każdego pojęcie piękna jest warunkowe. Wiele młodych par, choć posiada doskonałe ciała, nie ma czasu ani siły na seks, z powodu szybkiego tempa życia. Pomyślmy, więc, kiedy znajdziemy na to czas, jeśli nie teraz?Badania seksualności Polaków dowodzą, że osoby po 60tym roku życia wciąż prowadzą aktywne życie seksualne i jest to spora część ludzi - ich odsetek wynosi ponad 40%. Wbrew pozorom emeryci lubią także "zabawki".Najstarsi klienci sex - shopów mają nawet 80 lat. Zresztą tamtejszy asortyment nie jest kierowany jedynie do części społeczeństwa w wieku "produkcyjnym". Kiedy zatem pozbędziemy się wszystkich naszych psychologicznych barier, będziemy umieli czerpać czystą radość z seksu.


 
Komentarze (6)
6 Niedziela, 13 Marzec 2016 11:36
Ja mam 62 lata a partner 56.Jest cudownie.Nigdy lepiej się nie czułam.Miałam męża ale zawsze byłam jak gospodyni domowa i wychowanka dzieci a nie kochanka.Teraz jestem spełniona i czuję się kobietą.
5 Sobota, 01 Luty 2014 15:51
Mam 34 lata i mam przemiłego partnera który ma 74 lata. Seks uprawiamy wtedy kiedy się tylko da bo mój partner jest żonaty. Bardzo nam dobrze z tym bo jest on wspaniałym kochankiem i zadawala mnie w każdym przypadku. Zdecydowałam się miec z nim dziecko i jestem w 3 miesiącu ciąży. Mój partner jest bardzo inteligentny. Czy róznica wieku ędzie miała jakiś wpływ na dziecko
4 Poniedziałek, 16 Styczeń 2012 13:02
Mam 39 lat, a mój partner 64 i jest nam cudownie!
3 Poniedziałek, 01 Sierpień 2011 15:05
Witajcie,
słyszeliście może o jakiś śmiesznych sytuacjach, wpadkach bądź wypadkach, które przydażyły się osobom po 60-tce uprawiającym seks? Może ktoś z forum ma coś w tym temacie do powiedzenia? Poszukuje odważne osoby, nie bojące się opowiadać o swoim życiu intymnym, czerpiące z niego ile się da mimo swojego wieku. Jeżeli jesteś taką osobą zapraszam do poufnej rozmowy. Proszę o kontakt zwrotny na adres: m.rakowska2@tvn.pl.
Pozdrawiam,
Gosia
2 Środa, 09 Luty 2011 13:23
Mój partner ma 62 ja tyle samo on ma potrzeby, a ja nie bardzo ale kochamy sie, szanujemy sie wzajemnie i staramy się zrozumiec jedo drugiego, dlatego uprawiamy igraszki no i jest wszystko w porządku.
1 Piątek, 29 Październik 2010 18:38
Ja mam 54 lata, ale moj partner ma 62 lata i jest nam cudownie razem.

Dodaj komentarz

Twoje imię:
Tekst komentarza (możesz używać tagów HTML):