Najnowsze tematy

Popularne

Do ogrodu: podkaszarki spalinowe

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego ogrodu jest dobra kosiarka lub/i podkaszarka. To dzięki tego typu urządzeniom trawniki prezentują się imponująco, a ich pielęgnacja to czysta przyjemność. Z tego względu przy zakupie podkaszarki nie powinniśmy kierować się wyłącznie jej ceną, a tym bardziej przypadkiem.

 

 

Co w takim razie powinniśmy wziąć pod uwagę kupują podkaszarki?


Jednym z najważniejszych elementów, które powinniśmy uwzględnić jest wielkość terenu, który będziemy kosić przy wykorzystaniu podkaszarki oraz jego ukształtowanie.

podkaszarkaWiększość podkaszarek doskonale sprawdza się przy koszeniu nawet najbardziej urozmaiconego terenu, jednak pod względem wydajności poszczególne urządzenia różnią się między sobą.

Im większa działka, tym większą wydajność powinna mieć podkaszarka, której będziemy na niej używać. Trzeba zwrócić uwagę także na zasięg koszenia. Podkaszarki o większym zasięgu umożliwiają szybsze koszenie, przez co praca z nimi jest łatwiejsza i przyjemniejsza.

 

Poszczególne podkaszarki różnią się także rodzajem paliwa wykorzystywanym do ich zasilania.

Najbardziej rozpowszechnione są podkaszarki elektryczne i te na paliwo płynne. Z racji jego powszechnej dostępności i stosunkowo niewysokiej ceny, warto zainwestować właśnie w taki model. Podkaszarki na paliwo płynne mają też większą moc, co może okazać się przydatne, gdy teren, który kosimy jest porośnięty nie tylko trawą, ale i niewielkimi krzaczkami / chwastami.

 

Dobra podkaszarka poradzi sobie również i z nimi, pod warunkiem, że zamiast żyłki będzie wyposażona w metalowe ostrze.