Najnowsze tematy

Popularne

Tani wypoczynek, tanie wakacje i wyjazdy turystyczne -- oszczędzamy na emeryturze.

Podróż w rozsądnej cenie

Wielu emerytów marzy o dalekich podróżach, jednak brutalna prawda jest taka, że większości z nich zwyczajnie na nie nie stać. Są jednak sposoby na to, by choć częściowo obniżyć koszty wyjazdu, a tym samym uczynić go łatwiejszym do realizacji. Większości z nas wydaje się, że zagraniczne wojaże zarezerwowane są wyłącznie dla najzamożniejszej części społeczeństwa, ale wcale nie musi tak być.

 

Jeśli rozsądnie zaplanujemy wydatki być może będziemy mogli pozwolić sobie na jakąś ciekawą zagraniczną wycieczkę. Jednym ze sposobów na obniżenie kosztów wyjazdu jest wyszukiwanie ofert last minute. Im bliższy termin wyjazdu, tym niższa staje się jego cena.

 

Dofinansowanie wyjazdów wypoczynkowych dla emerytów

Chyba każdy z nas marzy o tym, że po przejściu na emeryturę nareszcie będzie dużo podróżował i poznawał nowe miejsca. Niestety polskie realia rzadko odpowiadają tym wyobrażeniom. Zwykle starsze osoby z trudem wiążą koniec z końcem, nie mówiąc już o pieniądzach na ciekawy wyjazd.

 

Czasem wystarczy jednak nieco samozaparcia, by marzenia o podróżach stały się możliwe. Nie będą to niestety zagraniczne wojaże, ale nawet niedaleka podróż często wystarczy by poprawić nam samopoczucie. W jej sfinansowaniu pomogą nam dofinansowania do wyjazdów wypoczynkowych. Program dofinansowań stworzono właśnie z myślą o emerytach. Wyjazdy są dofinansowywane z kieszeni pracodawcy, o ile założył on zakładowy fundusz świadczeń socjalnych i wyrazi taką chęć.

 

Wyjazdy zbiorowe: taniej, pewniej, bezpieczniej

Wybierając się na wakacje warto zastanowić się nad wyjazdem w grupie, z rodziną czy znajomymi. Oczywiście najlepiej dobrać sobie osoby, które dążymy sympatią i z którymi lubimy spędzać czas. Warto tak dobrać osoby, aby można na nie liczyć w kryzysowych sytuacjach. Wyjazdy grupowe mają swój niewątpliwy urok jeśli chodzi o poznawanie nowych miejsc czy przeżywanie tego co się widziało później, kiedy zostają tylko wspomnienia.


Poza tym wyjazdy zbiorowe są zazwyczaj tańsze, co wynika z tego, że zazwyczaj z różnego rodzaju propozycji zniżek na przykład wycieczek dla grup zorganizowanych, biletów grupowych do muzeum itd.

 

Dofinansowanie wyjazdów dla emerytów

Chyba każdy z nas marzy o tym, że po przejściu na emeryturę nareszcie będzie dużo podróżował i poznawał nowe miejsca. Niestety polskie realia rzadko odpowiadają tym wyobrażeniom.

Zwykle starsze osoby z trudem wiążą koniec z końcem, nie mówiąc już o pieniądzach na ciekawy wyjazd. Czasem wystarczy jednak nieco samozaparcia, by marzenia o podróżach stały się możliwe. Nie będą to niestety zagraniczne wojaże, ale nawet niedaleka podróż często wystarczy by poprawić nam samopoczucie. W jej sfinansowaniu pomogą nam dofinansowania do wyjazdów wypoczynkowych.