Najnowsze tematy

Popularne

Tanie gotowanie, dobre przepisy - - oszczędzamy na emeryturze.

Posiłki domowe tańsze niż gotowce z marketów

Wszyscy z sentymentem wspominamy domowe obiadki, rodzinne specjały przygotowywane przez babcię czy mamę. Domowy rosół, smak pieczeni ze śliwką czy też babciny serniczek to specjały, które będzie się pamiętać do końca życia. Zazwyczaj kiedy pracuje się zawodowo, ma rodzinę, dzieci przygotowanie obiadów traci nieco z uroku rodzinnych posiłków. Poza tym bardzo wiele osób je w barach, szybko, byle jak, by coś przekąsić.

 

Tanie gotowanie - do spółki z sąsiadem

Smaczny, zdrowy obiad bogaty w potrzebne składniki odżywcze to podstawa dobrego samopoczucia i utrzymania zdrowej kondycji. Wszystko co jemy znajduje odzwierciedlenie w tym jak się czujemy i jak wyglądamy. Dlatego lepiej zjeść pyszny dwudaniowy obiad niż pół dnia podjadać i chodzić bez ciepłego posiłku. Nasz organizm ma swoje potrzeby, których prawidłowe zaspokojenie jest podstawą do dobrego zdrowia.

 

Tanie gotowanie- zupy, warzywa, dieta

Jak gotować smacznie i tanio? Przed takim problemem staje wiele gospodyń nowych. Oszczędne gospodarowanie artykułami spożywczymi i przyrządzanie z nich pożywnych posiłków wbrew pozorom wcale nie jest proste.

Poniżej zamieszczamy kilka praktycznych rad, które pozwolą nam w rozsądny sposób zaoszczędzić na przygotowaniu posiłków.

 

Tanie gotowanie - bez marnowania produktów

Najnowsze badania statystyczne przeprowadzone w naszym kraju wykazały, że ponad 40 % Polaków zmuszonych do oszczędzania, w pierwszej kolejności zdecydowałoby się oszczędzać na jedzeniu.

Warto przyswoić sobie sztukę taniego gotowania, dzięki czemu zaoszczędzimy pieniądze bez konieczności oszczędzania na jakości kupowanych produktów. Podstawowa zasada jest taka, że nic w naszej kuchni nie powinno się marnować, staramy się wykorzystać wszystkie produkty do maksimum.