Najnowsze tematy

Popularne

Szklarnia tanim kosztem - jak ją stworzyć?

Szklarnia to pomieszczenie o konstrukcji z profili aluminiowych lub drewnianych w całości pokryte szkłem. Panują w niej warunki o wiele bardziej sprzyjające wegetacji i prawidłowemu rozwojowi większości roślin niż te, które zapewnia im polski klimat. Budowa szklarni nie jest tak trudna, jak mogłoby się na pozór wydawać i większość z nas nie będzie miała problemu z wykonaniem jej samodzielnie.

Budowę szklarni powinniśmy rozpocząć od wyboru dogodnego miejsca, w którym stanie. Następnie wykonujemy pomiary, ustalamy, jak duża szklarnia będzie nam potrzebna i wyliczamy ilość potrzebnych materiałów.

Przydatny okazuje się też schematyczny projekt naszej szklarni.

Profile aluminiowe wykorzystywane są do budowy profesjonalnych szklarni, na potrzeby przeciętnego działkowicza wystarczające okazuje się wysokiej jakości drewno. Wykonujemy z niego podstawową konstrukcję szklarni, zgodnie z wyrysowanym wcześniej planem.Kolejny etap to wykonanie pokrycia. Tu również mamy kilka różnych opcji do wyboru. Wykorzystywanie starych okien nie jest najlepszym pomysłem. Znacznie lepiej sprawdzą się małe szybki w metalowych ramkach. Szpary pomiędzy nimi uszczelniamy kitem lub pianką silikonową, gdyż szklarnia musi charakteryzować się wysokim stopniem izolacji termicznej. Wstawianie szybek i ich uszczelnianie wymaga jednak trochę doświadczenia i profesjonalnej wiedzy.Dla kompletnych laików lepszym rozwiązaniem będzie obicie szklarni grubą folią. Warunki, jakie nam to zapewni będą wystarczające na przykład do hodowania pomidorów w przydomowym ogródku.  Oprócz prostoty montażu kolejną zaletą szklarni wykonanej z folii jest łatwość demontażu. Jeśli znudzi nam się szklarnia lub będziemy chcieli ją zlikwidować na czas sezonu zimowego, rozmontowanie wszystkich elementów foliowej szklarni zajmie nam najwyżej klika godzin.Kolejny plus szklarni wykonanej folii, dla wielu stanowiący koronny argument przy jej wyborze jest jej niewielki koszt. Materiały, które wykorzystamy do budowy nie kosztują wiele i są powszechnie dostępne. Dzięki temu przy niewielkim nakładzie kosztów i wysiłku możemy cieszyć się pomidorami wyhodowanymi na własnej działce.

 
Komentarze (11)
11 Poniedziałek, 06 Październik 2014 12:23
Zapraszam na naszą stronę www.dascompany.pl
W sprzedaży tunele foliowe, teraz jeszcze w niższych cenach.
10 Wtorek, 23 Wrzesień 2014 09:34
Ja też mam tunel z firmy Dascompany,całkiem fajny, za rok kupię drugi :)
9 Wtorek, 02 Wrzesień 2014 13:09
Również kupiłam tunel w firmie Das company, dobra jakość
8 Czwartek, 29 Maj 2014 10:38
Ja kupiłam tunel w firmie Das company, mają duży wybór za niską cenę.
7 Środa, 22 Styczeń 2014 16:41
Wszystkim zainteresowanym poprawom swojej sytułacji finansowej nalepsze.Polecam przystąpienie do programu wzajemnej pomocy.
6 Piątek, 24 Maj 2013 13:58
bardzo konkretnie i szczegolowo opisane co i ile kosztuje oraz gdzie mozna dostac folie w jakiejcenie dzieki polecam 100% pozytyw
5 Wtorek, 14 Maj 2013 06:24
Mi sie informacje przydały, choć jak potem podliczyłam koszty, to wyszło, że taniej było gotową szklarnię - tunel foliowy kupić.
4 Niedziela, 24 Marzec 2013 13:09
ciekawe jak nic konkretnego
3 Niedziela, 01 Kwiecień 2012 20:19
Do niczego taki poradnik. Szkoda czasu.
2 Piątek, 09 Marzec 2012 13:08
Gówno nie poradnik tak powiem...
1 Wtorek, 05 Kwiecień 2011 20:55
rozmawiamy o tunelu foliowym czy o szklarni (sama nazwa mówi-szkło, czyli szklarnia)

Dodaj komentarz

Twoje imię:
Tekst komentarza (możesz używać tagów HTML):