Najnowsze tematy

Popularne

Jak oszczędnie utrzymywać dom - cenne wskazówki i porady.

Garaż akrylowy - kiedy warto go mieć?

Nie jest tajemnicą, że większość garażowanych pojazdów pozostaje użytecznych dłużej niż samochody czy motocykle stojące na zewnątrz i wystawiane na działanie czynników atmosferycznych. Deszcz czy śnieg mogą poważnie naruszyć karoserię, a grad czy spadające z powodu silnego wiatru gałęzie niejednokrotnie powodują uszkodzenia blachy. Dlatego też, chcąc przedłużyć żywotność posiadanych pojazdów, warto zainwestować w garaż.

 

Technologia LED: ale o co chodzi?

W czasach, w których żyjemy nowinki technologiczne zmieniają się jak w kalejdoskopie i trudno nadążyć za tym, co warto kupić, a co już jest przeżytkiem. Jeśli chodzi o technologię LED, możemy spokojnie wybierać sprzęt stworzony z jej zastosowaniem. Jeszcze przez wiele lat będzie to swego rodzaju nowość.

 

Podliczaj rachunki, planuj, oszczędzaj

Wysokiej rachunki niejednemu spędzają sen z oczu i odbierają radość życia. Każdy nowy rok przynosi wzrost kosztów utrzymania. Rosną rachunki za czynsz, gaz, prąd. Coraz więcej płacimy za jedzenie oraz środki czystości. Szczególnie dla najuboższych grup społecznych do których niewątpliwie należy niestety większość emerytów i rencistów sytuacja jest bardzo trudna. Dlatego warto o ile to tylko możliwe planować wydatki.

Dobrze jest już na początku miesiąca opracować listę stałych wydatków oraz zakładaną sumę na wydatki związane z jedzeniem. Ponadto warto założyć nawet niewielką sumę na nieprzewidziane potrzeby. Wiele osób w ogóle nie wie ile w miesiącu wydaje na jedzenie. brew pozorom ma to znaczenie, bo może się okazać, że na drobne, niepotrzebne zupełnie rzeczy wydajmy po podsumowaniu miesiąca sporą kwotę.

 

Bez marnotrawienia produktów

Życie na emeryturze dość rzadko oznacza jedynie przywileje takie jak chociażby zniżki na przejazdy czy tańsze bilety a niekiedy całkiem bezpłatne wejściówki do kina, teatru czy muzeum lub galerii. Życie emeryta to także spore trudności szczególnie, jeśli chodzi o organizację samodzielnego prowadzenia gospodarstwa domowego.


Emerytury obecnie przyznawane sporadycznie wystarczają na to, by dana osoba mogła na przykład spełniać swoje niezrealizowane marzenia z młodości. Obraz współczesnego emeryta to obraz osoby, która musi dostosować się do obowiązujących realiów a oznacza to najczęściej konieczność oszczędzania i prowadzenia gospodarstwa domowego bez marnotrawienia produktów.