Najnowsze tematy

Popularne

Technologia LED: ale o co chodzi?

W czasach, w których żyjemy nowinki technologiczne zmieniają się jak w kalejdoskopie i trudno nadążyć za tym, co warto kupić, a co już jest przeżytkiem. Jeśli chodzi o technologię LED, możemy spokojnie wybierać sprzęt stworzony z jej zastosowaniem. Jeszcze przez wiele lat będzie to swego rodzaju nowość.Technologię tę wykorzystuje się między innymi przy produkcji nowoczesnych telewizorów. Od zwykłych różnią się tym, że diody LED rozmieszczone wzdłuż ekranu tworzą specyficzny system podświetlania. Dzięki temu obraz jest czysty i wyraźny oraz udało się otrzymać doskonały współczynnik kontrastu.

 

tv ledW praktyce oznacza to tyle, że kolory są naprawdę intensywne, nasycone i realistyczne, a kiedy oglądamy w telewizji nocne niebo, to wygląda ono tak samo, jak to, które możemy obserwować za oknem.

Krawędziowe ułożenie diod w takich telewizorach pozwoliło na zmniejszenie ich grubości, a także ograniczenie ich ciężaru, a to pozwala zaoszczędzić sporo miejsca i łatwiej można je ustawić we wnętrzach naszych domów.

Technologia LED jest wykorzystywana również w monitorach naszych komputerów.

Dzięki temu także możemy cieszyć się lepszą jakością obrazu, a przy tym nasz wzrok nie męczy się aż tak, jak w przypadku bardziej tradycyjnych rozwiązań. Dobrą wiadomością jest to, że urządzenia wykonane w technologii LED są z miesiąca na miesiąc coraz tańsze.

 

Warto wyczekiwać też okazji w sklepach, zwłaszcza w okresie świąt, końca roku itp. Wówczas niektóre towary są dostępne w naprawdę korzystnych cenach i nie nadwyrężają domowego budżetu.