Najnowsze tematy

Popularne

Emeryt w internecie a zagrożenia, jakie spotykamy w sieci.

Jakie zagrożenia czyhają w internecie?

Internet to globalna sieć komputerowa, która łączy ze sobą miliony komputerów na całym świecie, a dzięki temu ich użytkownicy mogą szybko przesyłać sobie informacje. Internet, jak każde narzędzie, prócz wielu ułatwiających życie rozwiązań oraz użytecznych aspektów, niesie za sobą także zagrożenia i niebezpieczeństwa.

Jednym z najczęściej spotykanych jest kontakt z niepożądanymi lub niechcianymi informacjami. Na przykład, jeśli korzystamy z poczty elektronicznej to zapewnie otrzymujemy niechciane emaile reklamujące różnego typu produkty albo usługi. Takie e-listy nazywane są spamem. W tej chwili, niezależnie od tego gdzie założone mamy konto niemalże na każde rozsyłane są maile typu spam.

 

Sprawdź opinie zanim zrobisz zakupy w sieci

Zakupy w Internecie stają się coraz bardziej popularne- również wśród starszych osób. To najwygodniejszy z możliwych sposób robienia zakupów i bardzo często pozwala przy tym na zaoszczędzenie sporych sum pieniędzy.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie klientów tą formą zakupów, powstaje coraz więcej wirtualnych sklepów z coraz to bardziej wymyślnym asortymentem. Niestety nie wszystkie z nich są godne naszego zaufania. W Internecie, tak jak i w rzeczywistym świecie grasuje wielu oszustów żerujących na naiwności klientów.