Najnowsze tematy

Popularne

Praca w domu, praca zdalna dla emeryta

Dziel się swoją opinią! Wypełniaj ankiety i zarabiaj

Chcesz mieć wpływ na jakość produktów i usług, które wybierasz? Wyraź swoje zdanie ? weź udział w badaniach marketingowych i zarabiaj. Panel badawczy ePopulus powstał po to, aby umożliwić producentom i usługodawcom poznanie Twojej opinii na temat ich oferty. To dla nich ważne, dzięki temu mogą stale pracować nad polepszaniem jakości, dostosowując ją do zapotrzebowania odbiorców. Ty z kolei, możesz dotrzeć wprost do firm i mieć bezpośredni wpływ na produkty i usługi, które wybierasz. Twoja opinia jest bardzo ważna, bo to od niej zależą najnowsze trendy na rynku.

 

Jak szukać zleceń przez internet? Dorabiamy..

Na pytanie z tematu da się odpowiedzieć jednym, niezwykle wymownym słowem- skutecznie. Obawiam się jednak, że taka lapidarna odpowiedź nie zadowoli Ciebie, Czytelniku. Zacznijmy zatem od rodzaju pracy jaką wykonujesz.


Jeśli jesteś, na przykład, grafikiem komputerowym albo potrafisz wykonywać strony www na zamówienie dobrym sposobem na rozreklamowanie Twoich usług będą specjalistyczne fora internetowe. Tworząc swoje ogłoszenie opisz dokładnie umiejętności, doświadczenie, programy graficzne, z jakich korzystasz. Przygotuj też portfolio czyli zestaw Twoich prac, którymi będziesz się mógł pochwalić potencjalnemu pracodawcy.
Jeśli umiesz i lubisz robić na drutach albo szydełku a szczególnie dobrze wychodzą Ci ubranka dziecięce poinformuj o tym młode mamy na stronach internetowych nim poświęconych.

 

Sprzedawaj rękodzieło i dorób do emerytury!

Wiele osób o niskich dochodach, w tym emerytów i rencistów próbuje sobie dorobić do emerytury wykonując różnego rodzaju prace. Mowa tutaj o wyrobach własnych, czyli tak zwanym rękodzielnictwie, nie zaś zatrudnieniu u kogoś do pracy dorywczej.


Wiele osób zajmuje się rękodziełem dla rozrywki, bo lubią. Tworzone są prawdziwe dzieła sztuki z wełny, gliny, drewna. Powstają przedmioty codziennego użytku z metalu, wikliny itd.
Rękodzielnictwo to przejaw naszej wyobraźni, pasji tworzenia, artystycznej duszy. Czasami ktoś zachwyci się jakimś przedmiotem, chce kupić sobie podobny, a tutaj okazuje się, że robiła to znajoma, która w wolnej chwili zajmuje się rękodzielnictwem.

 

Zarabiaj na własnej stronie www

W dzisiejszych czasach wiele osób starszych zapoznaje się z obsługą komputera i tajnikami korzystania z internetu.

Część z nich robi to dla własnej satysfakcji, dla innych koronnym argumentem jest utrzymywanie bieżącego kontaktu ze światem. Wielu z nich decyduje się też na prowadzenie własnej strony internetowej. Bez względu na motywację, jaką kierują się przy zakładaniu własnej strony, każdy z nich może czerpać z niej zyski. W jaki sposób to zrobić? Warunkiem uzyskiwania dochodu z prowadzenia strony internetowej jest ciekawa treść, która przyciągnie na naszą stronę wielu odwiedzających.

 

Wystrzegaj się: praca w domu bez umowy

Znalezienie pracy w naszym kraju nie jest proste. Szczególnie starsze osoby mogą mieć z tym problem, gdyż pracodawcy preferują zwykle młodych kandydatów świeżo po studiach. Jeśli jednak uda nam się znaleźć ciekawą pracę, na dodatek taką, którą możemy wykonywać w domu, czujemy się wybrańcami losu. Niestety, rzeczywistość nie zawsze jest taka piękna.

Osoby starsze często są narażone na ataki oszustów, którzy mamią ich obietnicami bez pokrycia. Powszechna praktyka wśród nieuczciwych pracodawców to nie podpisywanie umowy z nowo zatrudnionym pracownikiem.