Najnowsze tematy

Popularne

Wybieramy najlepszą, a zarazem najbardziej opłacalną polisę na życie

Ubezpieczenie na życie ma zapewnić nam spokój i bezpieczeństwo finansowe, nasze lub naszej rodziny w przypadku nie przewidzianych wypadków. Podjęcie świadomej decyzji o wykupieniu takowej polisy, może w przyszłości dosłownie uratować nasze zdrowie lub życie, a innych przypadkach zapewnić spokój finansowy najbliższym. Polisa na życie to umowa, w której zobowiązujemy się do opłacania regularnych składek, w zamian czego towarzystwo ubezpieczeniowe, obliguje się do wypłaty lub regularnych wypłat konkretnej kwoty, w przypadku naszej śmierci lub stałego kalectwa.

Wybór najodpowiedniejszej dla nas polisy to skomplikowana sprawa. Głównie dla tego, że kwota i warunki ubezpieczenia uzależnione są od bardzo wielu czynników. Kolejno są to:

  • Kwota ubezpieczenia. Czyli kwota, która zobowiązuje się wypłacić towarzystwo ubezpieczeniowe w razie wypadku, za który rekompensata, objęta jest umową.
  • Okres ubezpieczenie. Mianowicie czy będzie ono dożywotnie czy terminowe.
  • Sytuacja materialna oraz comiesięczne wydatki.
  • Rodzina, w głównej mierze to czy posiadamy potomstwo.
  • Cel ubezpieczenia ? czyli sytuacje w przypadku których otrzymamy świadczenie.

Celem ubezpieczenia mogą być:

a) Zabezpieczenie finansowe rodziny w przypadku naszej śmierci.

b) Ochrona na wypadek niezdolności do pracy.

c) Zgromadzenie funduszy dla dziecka.

d) Zabezpieczenie spłaty kredytu.

e) Dodatkowy kapitał na emeryturę.

f) Ochrona na wypadek ciężkiej choroby lub inwalidztwa.

Jak widać wybór idealnego dla nas ubezpieczenia na życie to sprawa zależna od naszych indywidualnych potrzeb. Musimy przeanalizować nie tylko ile chcemy płacić (a w zasadzie na ile nas stać), jak wysokie świadczenia chcemy otrzymać w przypadku ? no i właśnie, za co konkretnie otrzymamy owe świadczenia.

W przypadku tak ważnej sprawy nie można sugerować się jedynie ceną, musimy mieć pewność, że towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje wszystkie szkody o których mowa w umowie.

Dlatego przed wyborem warto więcej poczytać na ten temat i dowiedzieć się, które firmy oferują najlepsze ubezpieczenie na życie.

Poniżej przedstawiamy ranking potencjalnie najlepszych ofert ubezpieczenia na życie. Biorąc pod uwagę opinie klientów, wysokość składki a także szybkość wypłaty świadczenia.

AXA ? Plan elastyczny

Ten pakiet daje nam przede wszystkim możliwość dostosowania umowy do swoich potrzeb oraz możliwości. Dodatkowo poza polisą mamy możliwość inwestowania pieniędzy w fundusze kapitałowe. Oferta zakłada także świadczenia na wypadek hospitalizacji lub ciężkiej choroby. Dodatkowo mamy możliwość kontrolowania swoich inwestycji online. Średnia miesięczna składka wynosi 90 zł.

Nationale-Nederlanden ? Sposób na przyszłość

Poza standardowym ubezpieczeniem w zakresie nieprzewidzianych wypadków, możliwość inwestowania i dodatkowego oszczędzania na przyszłość. Jedna polisa może również obejmować wiele osób, dzięki czemu zabezpieczamy zarówno siebie jak i najbliższych. Co ciekawe mamy możliwość modyfikowania polisy w zależności od sytuacji życiowej. Możemy także liczyć na zniżki czy bonusy inwestycyjne. Średni miesięczny koszt ? 100 zł.

Allianz ? plan na dziś i jutro

Co najważniejsze, gwarantuje wsparcie dla rodziny w wypadku twojej śmierci. Dodatkowo otrzymujemy świadczenia finansowe na leczenie w wypadku choroby. Kuszący jest też fakt, iż wypłacane ubezpieczenia zwolnione są od podatku dochodowego, a także od podatków związanych ze spadkami czy darowiznami. Również w tym przypadku do polisy możemy dołączyć (lub odłączyć) najbliższą rodzinę. Średni miesięczny koszt to 60 zł.

Reasumując?

Oczywiście na rynku znajdziemy dziesiątki podobny ofert ubezpieczeniowych. Przed wyborem należy jednak dokładnie przeanalizować aktualnie i przyszłe potrzeby oraz możliwości, tak aby mieć pewność, że po pierwsze otrzymamy niezbędne świadczenia, a także że będziemy w stanie opłacać składki w przypadku zmiany sytuacji życiowej.