Najnowsze tematy

Popularne

Agroturystyka - w sieci i w aplikacjach mobilnych

Aplikacje mobilne zdominowały wszelkie dziedziny naszego życia. Pełnią najczęściej rolę przewodników w poruszaniu się po różnych miejscach - na przykład po sklepach lub terenie. Bywa że aplikacje mobilne w sposób realistyczny ukazują teren, mogą poinformować o tym w którym hotelu są wolne miejsca albo jaki jest ruch na drodze.

 

Aplikacje mobilne mogą być przeznaczone do użytku ogólnego, mogą dotyczyć konkretnego miejsca. Stanowią wyszukiwarkę i posiadają własne bazy danych. Mogą też tworzyć mapy, obliczać czas a nawet parametry dotyczące zdrowia.

Tworząc dla swoich celów aplikację warto jest również wiedzieć, że mogą być one przynajmniej trojakiego rodzaju. Wyróżniamy zatem:

- aplikacje responsywne (wykorzystujące przeglądarki www);

- aplikacje natywne (niezależne od przeglądarek www);

- aplikacje uniwersalne - hybrydowe.

Doświadczenia pokazują, że aplikacje natywne są szybsze i nie są uzależnione od prędkości otwierania się przeglądarki internetowej. Dlatego mogą świetnie się sprawdzać w wypadku aplikacji informującej o konkretnym terenie, czyli w tym wypadku o gospodarstwie agroturystycznym. Aplikacje natywne dobrze się sprawdzają na systemie Android.

Jak wykorzystać aplikacje mobilne?

Możliwości wykorzystania aplikacji mobilnych jest mnóstwo. W wypadku gospodarstwa agroturystycznego warto jest pomyśleć, by znalazło się ono w popularnej bazie danych obiektów agroturystycznych, funkcjonującej jednocześnie jako aplikacja mobilna. Takie aplikacje posiadają nie tylko organizacje pozarządowe zajmujące się agroturystyką ale również tworzą je firmy zajmujące się marketingiem internetowym.

Z drugiej strony coraz częściej praktykowane są aplikacje mobilne dla potrzeb własnych, na przykład oprowadzające po gospodarstwie lub po okolicznych atrakcjach. Niektórzy właściciele gospodarstw w postaci aplikacji mobilnych tworzą przez siebie opracowane szlaki turystyczne zarówno piesze, jak i rowerowe. Przykłady podobnych aplikacji mamy w gospodarstwach agroturystycznych w mazowieckiem.

W postaci aplikacji mobilnych tworzone są również questy i gry dla najmłodszych gości gospodarstwa agroturystycznego.

Nie zapominajmy o własnych portalach internetowych

Potencjalny gość porusza się nie tylko ze smartfonem ale również z laptopem i korzysta wtedy z portali www, wyszukując odpowiednią dla siebie bazę noclegową z atrakcjami. Pamiętajmy o tym, że profesjonalnie wykonany portal naszej agroturystyki nadal jest jednym z podstawowych narzędzi promocji, dobrym przykłądem jest agroturystyka Konstantów.