Niektóre Polskie banki, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób starszych, otworzyły specjalne rachunki dla klientów senioralnych. Warunkiem utworzenia takiego konta jest wiek: minimum 50 lat, a nawet 60 lat – w zależności od banku.

Banki nie zabiegają o dojrzałych klientów i pobierają dość wysokie opłaty za przelewy, a także za prowadzenie kont osobistych. Często wysokość opłat zależy od wysokości stałych miesięcznych wpływów i im wyższe wpłaty, tym niższe opłaty.

Konto dla seniora


Podobna sytuacja dotyczy kart wydanych do konta seniora. Często liczba darmowych wypłat jest ograniczona, ale w zależności od banku, lub rodzaju bankomatu, nawet każda wypłata wiąże się z pobraniem prowizji przez bank. Zaletami kont senioralnych, mających zachęcić do utworzenia konta, są usługi dodatkowe.

Banki oferują: assistance medyczny i domowy, zwrot części wydatków na leki, bądź zakupów w sklepach spożywczych, a nawet pomoc w naprawach sprzętu i urządzeń domowych.

Banki mają dla klientów mnóstwo wariantów kont, o których posiadacz rachunku nie zawsze jest zorientowany.

Jakiego konta dla seniora szukać?

Wiele kont bankowych, nie podlega opłatom za: prowadzenie rachunków, przelewów oraz wypłat, albo opłaty są tak niskie, że usługi dodatkowe pokrywają prowizje, a nawet tworzą dodatkową kwotę na koncie. Dlatego też należy sprawdzić, wszystkie warianty kont oferowane przez banki i wybrać najbardziej korzystny, spełniający własne oczekiwania.

Nawet bank, w którym posiadamy konto, może nas zaskoczyć korzystniejszą niż dotychczas propozycją prowadzenia rachunku osobistego.

(Visited 2 times, 1 visits today)