Odzyskać młodość – lifting wolumeryczny

Upływ czasu odznacza się na naszej twarzy utratą proporcji i objętości. Z zaokrąglonych dotychczas rysów, wskutek utraty tkanki podskórnej coraz bardziej odznaczają się ubytki, zapadnięte policzki i bruzdy nosowo-wargowe. Zmienia się owal twarzy, wygląd traci swoją witalność. Co zrobić by odbudować wolumetrię twarzy i odzyskać młody wygląd?

Czym jest lifting wolumetryczny?

Po 25 roku życia, w obrębie twarzy stopniowo zaczyna zanikać kwas hialuronowy. Skóra traci dotychczasową ilości tkanki tłuszczowej, wiotczeje i przesuwa się ku dolnej części, tworząc zwisy zwane chomikami. Z czasem proces uintensywnia się tak, iż około 40 roku życia posiadamy o połowę mniej kwasu hialuronowego niż pierwotnie i nie pozostaje nam nic innego, jak dostarczyć go z zewnątrz. Lifting wolumetryczny pozwala uzupełnić jego niedobór i – w przeciwieństwie do większości wypełniaczy – przywraca utraconą objętość poddanych zabiegowi okolic m.in. kości jarzmowych, policzków czy doliny łez. Stosowane do tego preparaty powinny być bezpieczne i ulegać rozkładowi biologicznemu, ponieważ dzięki temu nie stwarzają ryzyka powikłań – wyjaśniają eksperci z Kliniki Bieńkowscy Esteticmed.pl, którzy do korekcji tkanek miękkich twarzy, w swojej klinice w Częstochowie wykorzystują preparaty dedykowane – stworzone w oparciu o nową technologię usieciowania, na bazie kwasu hialuronowego o jednorodnej konsystencji, jakie są niezwykle odporne na enzymatyczny rozkład oraz działanie wolnych rodników. Dodatkowo ich biokompatybilność i bezpieczeństwo dla naszego organizmu warunkują zawarte w nich związki wapnia i fosforu, które są naturalnym budulcem tkanek. Można je łączyć z innymi formami kwasu hialuronowego, a także z innymi technikami, np. z toksyną botulinową, ale o tym decyduje już lekarz w zakresie indywidualnych potrzeb pacjenta.

Wolumetryczne odmładzanie – efekt bez skalpela

Lifting wolumetryczny polega na wstrzyknięciu preparatu kaniulą- tępo zakończoną igłą, która nie uszkadza nerwów, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo powstawania siniaków (tzw. softlifting). Iniekcje mogą być także głębokie, wykonywane tradycyjną igłą, a w obszarach, takich jak żuchwa lub podbródek, muszą sięgać kości – tłumaczą specjaliści z Kliniki Esteticmed.pl. Ponieważ preparat jest bardzo plastyczny, miękki i ma jednorodną konsystencję, łatwo dopasowuje się do owalu twarzy. Aby dokładnie go rozprowadzić, lekarz może dodatkowo wykonać delikatny masaż. W trakcie zabiegu, pacjentom często towarzyszy uczucie „rozpierania”, stąd standardem tej procedury jest miejscowe znieczulenie. Po zabiegu, w ciągu 2-3 godzin, może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie i delikatny obrzęk, dlatego najlepiej unikać w tym czasie nadmiernej ekspresji twarzy, wysiłku fizycznego oraz kontaktu z promieniami UV. Możliwe jest również pojawienie się niewielkich krwiaczków, które doskonale zamaskuje makijaż korekcyjny. Wszystkie zmiany pozabiegowe są przejściowe i samoistnie znikają.

Nie ma wątpliwości, że w ofercie zabiegów medycyny estetycznej, lifting wolumetryczny jest jednym z najskuteczniejszych. Jego dodatkowym atutem jest natychmiastowy efekt, który utrzymuje się od 1,5 roku do 2 lat. Dzięki nawodnieniu okolicznych tkanek i uzupełnieniu utraconej objętości wymodelowanych policzków oraz fałdów nosowo-wargowych, cały profil ulega wyrównaniu. Odbudowa „rusztowania” – tzw. punktów podporowych dla indywidualnych linii twarzy, wyraźnie odmładza i zwraca naturalny wygląd, dając efekt wypoczętej i zdrowej skóry.

(Visited 1 times, 1 visits today)