Roznoszenie ulotek – praca dla emeryta?

Roznoszenie ulotek czy też rozdawanie gazet na ulicach naszych miast, stało się ostatnio dość modnym zajęciem, umożliwiającym zdobywanie dodatkowych środków, nie tylko wśród osób młodych. Nierzadkim widokiem są także starsze osoby, które usiłują w ten sposób podreperować swój budżet domowy.

O ile łatwiejszym zadaniem, wymagającym mniejszego zaangażowania sił fizycznych jest rozdawanie ulotek informacyjnych, reklamówek różnego rodzaju firm czy gazet lokalnych typu Metro lub Echa Miasta o tyle więcej wysiłku wymaga zajęcie polegające na roznoszeniu ulotek po klatkach naszych bloków.

Ulotki – praca i możliwości

Mimo, iż jest to dużo cięższe zajęcie, nierzadko widzimy jak do klatek naszych bloków czy po obszarach domków jednorodzinnych, usiłują dostać się z „porcją” ulotek reklamowych także osoby starsze. Najczęściej są to emeryci lub renciści, którzy usiłują w jak najszybszy sposób zdobyć dodatkowe środki na swoje utrzymanie.

Osoby starsze zajmujące się roznoszeniem ulotek to najczęściej mężczyźni, dobrze przygotowani fizycznie do podołania tego typu wysiłkowi. Panie dużo częściej wybierają rozdawanie ulotek informacyjnych czy gazet na ulicach naszych miast. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Główną z nich jest dobra kondycja fizyczna oraz szalona wytrzymałość a także niekiedy silna determinacja, osoby w sile wieku, która podejmuje się tego zadania.

Panowie zdecydowanie w tej konkurencji wysuwają się na pierwszy plan. Emeryci podejmujący się pracy w charakterze „ulotkarzy” twierdzą, że to, co lubią w swojej pracy to przede wszystkim bycie w ciągłym ruchu.

Ruch jako motywacja? Czemu nie?!

Taka praca wymaga także codziennego wyjścia z domu. Jest, więc silną motywacją dla osoby starszej, która niekiedy zapomniana przez rodzinę, a do tego samotna poszukuje dla siebie zajęcia, które pomoże jej skutecznie wypełnić wolny czas a przy okazji zarobić dodatkowe „parę groszy”.

Osoby zatrudniające emerytów do tego rodzaju pracy chwalą sobie sumienność swoich pracowników oraz ich dokładność i rzetelność. Ponadto osoby starsze chętniej są wpuszczane na teren klatek schodowych gdyż wzbudzają większe zaufanie.

Zadajmy sobie pytanie czy rzeczywiście tego typu praca jest tą najlepszą dla emeryta czy rencisty? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Z jednej strony, jest to praca dość ciężka, bo fizyczna, trzeba mieć do niej odpowiednie predyspozycje. Można też w pewien sposób uwłaczać danej starszej osobie. Z drugiej zaś strony jest to praca, która zmusza do pewnej aktywności, jaką jest obowiązek wyjścia z domu.

Oferta tego typu dodatkowego zatrudnienia jest niekiedy jedyną „rozrywką” osoby samotnej, pod warunkiem jednak, że jej sprawność fizyczna oraz determinacja i wytrzymałość są na tyle silne, że podoła ona bez większego problemu takiemu wyzwaniu.

(Visited 1 times, 1 visits today)