Akwizytor nie gryzie – ale może Cię nieźle naciągnąć..

Każdy z nas znalazł się w sytuacji, kiedy pod jego drzwiami zjawił się akwizytor, który z miłym uśmiechem na twarzy stara się sprzedać nam zupełnie niepotrzebny produkt. Jak zachować się w takiej sytuacji?

Najlepiej po prostu nie otwierać drzwi. Pozwoli nam to na oszczędzenie czasu i uniknięcie zbędnych dyskusji. Jeśli jednak już otworzyliśmy drzwi powinniśmy zachować daleko idącą ostrożność. Obecnie akwizytorzy stają się coraz bardziej bezczelni i nie cofną się przed niczym, by sprzedać oferowany produkt. Będą kłamać, omijać prawdę i koloryzować ją, bylebyśmy tylko uwierzyli, że ich produkt jest nam niezbędnie potrzebny.

Stosują przy tym różnego typu techniki manipulacyjne, z których nie każdy z nas zdaje sobie sprawę . Aby skutecznie bronić się przed akwizytorami musimy przede wszystkim wykazać się zdecydowaniem. Bez względu na sytuację, nie powinniśmy wdawać się z nimi w dyskusję, a jeśli już do tego dojdzie, jak najszybciej starać się ją zakończyć.

Nie tłumaczymy, dlaczego nie potrzebujemy danego produktu, zwyczajnie odmawiamy. Akwizytor będzie się bowiem starał obalać wszelkie nasze argumenty. Dyskusja prowadzona w ten sposób nie ma najmniejszego sensu. W żadnym wypadku nie powinniśmy też podpisywać żadnych umów, które podsuwa nam akwizytor, bez względu na to, czy są to umowy kredytowe, ubezpieczeniowe czy abonamentowe.

Nawet jeśli rzeczywiście potrzebujemy danej usługi, umowę powinniśmy podpisać w autoryzowanym salonie firmowym. Tylko wtedy zyskamy gwarancję uczciwości i prawdziwości przedstawianej oferty. Akwizytor bardzo często pomija istotne kwestie umowy. Sprzedawcy telewizji cyfrowej zwykle nie informują na przykład o tym, że promocja na abonament obowiązuje tylko przez określony okres.

Jeśli po tym czasie nie zrezygnujemy z dodatkowych pakietów kanałów, kwota abonamentu będzie znacznie wyższa. Podobne przykłady można jeszcze mnożyć, ale wniosek, który z nich płynie jest bardzo prosty. Akwizytor to osoba, której bez względu na miłą aparycję i sympatyczny uśmiech nie powinniśmy darzyć zaufaniem.

Przedstawiane przez nich oferty mogą być korzystne i uczciwe, ale bardzo często niestety nie są. Nie warto wierzyć ich zapewnieniom, taka naiwność może nas bowiem kosztować grube pieniądze.

(Visited 10 times, 1 visits today)