Bez marnotrawienia produktów

Życie na emeryturze dość rzadko oznacza jedynie przywileje takie jak chociażby zniżki na przejazdy czy tańsze bilety a niekiedy całkiem bezpłatne wejściówki do kina, teatru czy muzeum lub galerii. Życie emeryta to także spore trudności szczególnie, jeśli chodzi o organizację samodzielnego prowadzenia gospodarstwa domowego.

Emerytury obecnie przyznawane sporadycznie wystarczają na to, by dana osoba mogła na przykład spełniać swoje niezrealizowane marzenia z młodości. Obraz współczesnego emeryta to obraz osoby, która musi dostosować się do obowiązujących realiów a oznacza to najczęściej konieczność oszczędzania i prowadzenia gospodarstwa domowego bez marnotrawienia produktów.

Emeryci jak mało, kto potrafią żyć oszczędnie i wykorzystywać dane produkty bez konieczności ich wyrzucania czy ciągłego kupowania czegoś nowego. Dzieje się tak z dwóch względów. Po pierwsze emeryt to osoba, która bardzo dobrze dba o swoje rzeczy, dzięki czemu stają się one przydatne i służą mu przez długie lata.

Starannie obłożone książki, posegregowane płyty czy też starannie polerowane i regularnie czyszczone figurki a wszystko to dodatkowo zamknięte za szklaną szybą regału to nierzadki widok u naszej babci czy dziadka. Po drugie emeryt to osoba, która potrafi nadać wielu przedmiotom – dla nas bezużytecznym czy też jednorazowym – wiele innych przeznaczeń.

Na przykład modne jednorazowe tacki ze styropianu lub też jednorazowe plastikowe bądź także styropianowe kubeczki, potrafią zastąpić z powodzeniem inne, na co dzień używane przedmioty. Tacka może zastąpić miseczkę na owoce czy słodycze, a zawartością kubeczka mogą stać się paluszki lub..kwiatki.

Taka sama dbałość a jednocześnie pomysłowość można spotkać, gdy chodzi o utrzymanie domu i sposoby na oszczędność. Emeryci potrafią znaleźć wiele zastępników, jeśli chodzi o produkty codziennego użytku (w tym także produkty spożywcze). Mają oni też tą niepowtarzalną zdolność budowania budżetu domowego tak, by zakupić to, co niezbędne a dodatkowo by odłożyć jeszcze parę złotych „na czarną godzinę”. Sposoby na tańsze utrzymanie domu stosowane przez osoby na emeryturze to na przykład:

Oszczędność wody w trakcie zmywania wystarczy mieć miseczkę, do której wlewamy ciepłą wodę z płynem, a następnie umyte naczynia opłukać jedynie pod bieżącą wodą;

Oszczędność, co do stosowania prądu czy elektryczności gdy wychodzimy z domu chociażby na krótką chwilę wyłączmy telewizor, radio a już na pewno światło; jeśli to niekonieczne nie włączajmy telewizora czy radia by grało bezużytecznie – lepiej wyjść na spacer, do sklepu czy poczytać ciekawą książkę.
Warto czasami wziąć przykład z naszej babci czy dziadka, którzy potrafią bardzo rozsądnie zarządzać swoim domostwem.

(Visited 1 times, 1 visits today)