Bezpłatne szkolenia internetowe dla emerytów

Emerytura na ogół kojarzy nam się z pewnym popadaniem w marazm i otępienie, które utrzymuje się potem przez długie lata. Myśląc „emeryt”, widzimy starszego, na ogół biednego, człowieka poruszającego się ledwo co, o lasce i zrzędzącego na młodsze pokolenie.

„Emerytka” z kolei to dla nas babcia w ciepłych kapciuszkach dziergająca sweterki na drutach. I tu wychodzi na jaw błędne myślenie społeczeństwa. Otóż współczesny emeryt ma wiele możliwości na twórcze i konstruktywne spędzanie swojego wolnego czasu, jeśli tylko ma na to ochotę.

Istnieją instytucje wspomagające rozwój człowieka na emeryturze, działają Uniwersytety Trzeciego Wieku i inne stowarzyszenia. Emeryt może skorzystać także z bezpłatnych kursów internetowych.

Jeśli nie zna się na obsłudze komputera, może najpierw odbyć również kurs w tym kierunku. Potem otwierają się przed nim nieskończone możliwości. Bardzo często pomagają one w znalezieniu ciekawej pracy, jeśli taka osoba ma jeszcze ochotę podejmować jakiś wysiłek zawodowy.

Okazuje się, że wielu emerytów deklaruje chęć dorabiania na emeryturze lub założenie własnej działalności gospodarczej. W obu przypadkach więc przydają się dodatkowe kursy.

Sam fakt, że można je zaliczyć przez internet jest sposobem bardzo wygodnym, gdyż nie wymaga od seniora podróżowania po mieście czy z jednego miasta do innego, co może być uciążliwe. E-learning umożliwia dostosowanie tempa uczenia się do indywidualnych możliwości takiej osoby. Brak kontaktu z innymi uczestnikami również jest zaletą, ponieważ wyklucza on poczucie rywalizacji oraz niekiedy zażenowania z powodu wolniejszego uczenia się.

Wielu seniorów wykorzystuje zdobytą w ten sposób wiedzę nie tylko do prowadzenia własnej firmy czy w pracy, ale też chętnie działa społecznie, zarażając innych swoim optymizmem. Szkolenia internetowe odnoszą się do różnej tematyki, dlatego też każdy może wybrać dziedzinę, która najbardziej go interesuje.

Dla przedsiębiorców obecnych i przyszłych przydatne okazują się kursy poruszające tematy prowadzenia własnej firmy, a także z zakresu marketingu i technik sprzedaży, zarządzania personelem oraz negocjacji.

Pamiętajmy, że na naukę i poznawanie świata nigdy nie jest za późno. Wystarczy tylko odrobina dobrych chęci i wyzbycie się myślenia stereotypowego.