Jeśli niespodziewanie potrzebujesz funduszy, na przykład na lekarza czy leki a w danej chwili nie dysponujesz wystarczającą gotówką nie denerwuj się, rozważ problem na spokojnie. Możesz oczywiście wziąć kredyt, pamiętaj jednak, że procedura przyznania kredytu w normalnym banku zazwyczaj trochę trwa. Badana jest Twoja zdolność kredytowa, posiadane zabezpieczenia, zawsze może też zdarzyć się tak, że bank odmówi Ci pożyczki.

Są jeszcze firmy oferujące „szybką gotówkę„, „chwilówki”, pożyczkę od ręki na dowolny cel. Oni nie odmówią Ci na pewno ale gdy przyjdzie czas spłaty odsetek ze zdumieniem zauważysz, że przyjdzie Ci oddać dwa razy tyle, co pożyczyłeś.

Szybka gotówka? Nie daj się nabrać!

Firmy te specjalizują się w formułowaniu umowy w ten sposób, by nieznający prawniczego i ekonomicznego żargonu klient podpisał ją bez świadomości wysokości procentu, jaki przyjdzie mu spłacić. Służą temu klauzule pisane drobnym drukiem, niezrozumiałe frazy i pośpieszna, niedająca czasu na wyjaśnienie wątpliwości obsługa. Zdesperowany i zagubiony człowiek mimo niepewności najprawdopodobniej i tak podpisze umowę dołączając do grona naiwnych klientów, którzy spłacają niekończące się pożyczki z minami zdecydowanie mniej szczęśliwymi niż rodzina z telewizyjnej reklamy co to wzięła kredyt na odwiedziny ciotki Halinki.

Nie używasz? Sprzedaj!

Jeśli zatem nie pożyczka – to może coś sprzedać? Przede wszystkim zastanów się, czy masz coś cennego czego nie potrzebujesz. Może pierścionek ze złota kupiony kiedyś jako lokata kapitału? Może schowany w pawlaczu, nigdy nieużywany robot kuchenny? Może coś innego, co nie jest Ci potrzebne i z czym nie łączą Cię wspomnienia i emocje?

Bardzo starannie przemyśl sprzedaż przedmiotów drogich Twojemu sercu– ślubnej obrączki albo książki z dedykacją od marszałka Piłsudskiego, którą masz po swoim ojcu. Jeśli brak pieniędzy jest bardzo dotkliwy ale są szanse, że Twoja finansowa sytuacja poprawi się niebawem może lepiej będzie cenne rzeczy, do których masz stosunek emocjonalny, które mają dla Ciebie wartość sentymentalną zastawić w lombardzie?

Lombardy pobierają co prawda dość wysoką marżę jednak dzięki nim możesz odzyskać ważny dla Ciebie przedmiot gdy tylko Twoja sytuacja materialna się zmieni.

A.J.

(Visited 20 times, 1 visits today)