Czy warto zostać opiekunką osób starszych w Niemczech?

Wielkim atutem pracy opiekunki jest możliwość podjęcia jej osobom w wieku emerytalnym. Jest to jedno z nielicznych zadań, w którym pracodawca nie oczekuje wyłącznie osób w sile wieku, dając możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy ludziom, którzy już zakończyli swoją karierę zawodową, a z powodu niskigo świadczenia emerytalnego szukają możliwości dorobienia.

Osoby w wieku emerytalnym bardzo dobrze sprawdzają się w roli opiekunów osób starszych. Są to ludzie doświadczeni życiowo z wieloma umiejętnościami związanymi z wypełnianiem codziennych domowych obowiązków, a także posiadający sporo wiedzy z zakresu szeroko rozumianej medycyny. Łatwiej też jest im nawiązać serdeczny kontakt z podopiecznym i wykazać się pożądaną w tej pracy empatią. Nie mają także w przeważające większości żadnych ograniczeń czasowych, ani zobowiązań zawodowych lub rodzinnych.

Praca dla opiekunów czeka praktycznie w każdym kraju unijnym, łącznie z Polską. Decydując się na ten sposób dorobienia do skromnej emerytury najlepszym wyborem zdają się być sąsiadujące z nami Niemcy. Dlaczego właśnie tam? Bezpośrednie sąsiedztwo kraju daje możliwość częstych przyjazdów do domu, co dla niektórych osób jest jednym z ważniejszych priorytetów. Niezwykle istotne są oferowane w Niemczech zarobki, przewyższające znacząco te proponowane w Polsce oraz warunki samego zatrudnienia. Opiekun ma w Niemczech zapewniony dach nad głową i wyżywienie, często dostaje samochód do dysponowania w swoim czasie wolnym, a obie te dogodności wliczone są w płace.

Decydując się na pracę opiekunki w Niemczech wcale nie trzeba jej szukać zagranicą śledząc tamtejsze ogłoszenia ponieważ od lat na polskim rynku działają wyspecjalizowane rodzime agencje posiadające aktualne oferty stamtąd. Przeglądając polskie strony jak np.: https://caringpersonnel.pl/opiekunka-niemcy/ można znaleźć dogodny region Niemiec, ogłoszenia zawierają wszystkie potrzebne informacje dotyczące wymagań pracodawcy względem opiekuna i co ważne są napisane w języku polskim.

Dodatkową korzyścią przy okazji pracy zagranicą jest nauka języka. Oczywiście dobrze jest znać przynajmniej jego podstawy, ale są już agencje organizujące kursy językowe jeszcze przed podjęciem pracy. Pracując w kraju unijnym automatycznie podlega się tamtejszym przepisom pracy, czyli ma się zagwarantowane bezpieczeństwo i opiekę w razie nieprzewidzianych wypadków, a legalne zatrudnienie może przełożyć się w przyszłości na zwiększenie świadczeń emerytalnych.

(Visited 26 times, 1 visits today)