Czym są implanty zębowe i co trzeba o nich wiedzieć?

Dziś przybywamy do Was z artykułem, który zaciekawi każdego, kto choć raz w życiu borykał się z brakiem zęba!

W poszukiwaniu nowoczesnego i sprawdzonego sposobu na zastąpienie takiego brakującego korzenia zęba, warto sięgnąć po bardzo dziś popularną technikę, jaką jest właśnie wstawienie w jego puste miejsce specjalistycznego implantu. To właśnie implanty zębowe w sprawdzony i przede wszystkim solidny oraz długotrwały sposób zastępują  nam brakujący ząb i pozwalają szybciej się cieszyć zarówno zdrowym, pięknym wyglądem jamy ustnej, jak i bezproblemowym gryzieniem posiłków.

Jak powstają się implanty zębów?

Implanty tego rodzaju produkowane są dzisiaj z niezwykle solidnego z tytanu, chociaż w technologii znanej naszym rodzicom, wytwarzano je również z cyrkonu. Dziś, choc cyrkon nadal pojawia się w niektórych gabinetach, to jednak tytan, z racji na swoją ponadprzeciętną wytrzymałość i jakość, wiedzie w tej dziedzinie prym. Implanty zębowe formuje się do postacie walca lub delikatnie ściętego stożka, czasami mogą też przyjmować postać klinu.

Implanty gdańsk będą służyć także jako mocne elementy stabilizujące protezę.

Samo wstawienie implantu poprzedzają wizyty w odpowiednich do tego i przeszkolonych gabinetach. To stomatolog określi czy w naszym przypadku możliwe jest wstawienie implantu, oraz jak powinien on wyglądać i jaki musi mieć zakres. Stomatologia określa tu ocenę stanu jamy ustnej, a potem zaleca wykonanie badania tzw. stożkowej tomografii komputerowej. Na podstawie wyników takiego badania można już planować jakie implanty zębowe znajdą się w jamie ustnej, z czego będą wykonane oraz określać terminy zabiegów.

Ważne: po wykonaniu implantacji odczekuje się na wygojenie i dopiero później następuje trwałe połączenie z tkanką kostną. Ten okres pozwala na rozpoczęcie fazy już właściwej, protetycznej odbudowy.

Implanty będą służyć także jako mocne elementy stabilizujące protezę.

(Visited 33 times, 1 visits today)