Czym się zająć w czasie domowej izolacji?

domowa izolacja

Jesteś osobą starszą i zastanawiasz się czym się zająć w czasie domowej izolacji, żeby nie zwariować? Dzieci i wnuki wciąż proszą, żebyś siedział w domu i dbał o własne zdrowie, a Ciebie męczą 4 ściany i szukasz sobie dodatkowych zajęć, które mogłyby skutecznie wypełnić czas? Mamy dla Ciebie kilka pomysłów!

Co senior może robić w czasie domowej izolacji?

1.Porządkowanie mieszkania: sprawdź, które rzeczy są zbędne i możesz się ich pozbyć lub oddać potrzebującym, a które chcesz zachować.

Czas domowej izolacji to doskonały moment na robienie rzeczy, na które dotąd nie miałeś czasu. Przejrzyj domowe szpargały i szafy – może okaże się, że znajdziesz w nich coś ciekawego?

2.Przeglądaj zdjęcia i uporządkuj albumy – na pewno masz takie wspomnienia, do których chciałbyś wrócić i fotografie z albumów na pewno Ci o tym przypomną. Dodatkowo, może na zdjęciach odkryjesz znajomych, o których już zapomniałeś i będziesz mógł odświeżyć telefonicznie taką relację? Znalezienie w albumach dawnych znajomych i nawiązanie z nimi kontaktu może w ciekawy sposób odświeżyć Twój dzień o codziennie rozmowy.

Jak można dorobić?

Spróbuj pysznego Cappucino

cappucino

.

3.Rozejrzyj się za pracą zdalną – nawet jeśli Twoja emerytura wystarcza Ci na życie, to znalezienie dodatkowej pracy zdalnej może być świetnym pomysłem na to, by „wrócić do życia” i zająć się czymś ciekawym, poznać nowych ludzi.

4.Zacznij używać komputera – dzięki niemu na pewno nie będziesz nudził! Masz czas, siedzisz w domu więc możesz wolne godziny spożytkować na naukę obsługi komputera, myszki i rozpoczęcia odkrywania wirtualnego świata.

5.Umów się z wnukami na regularne video rozmowy – to bardzo podniesie Cię na duchu i dodatkowo czas „nudy” domowej znacząco zminimalizuje.

Szukaj dla siebie rozrywek, które nawet wirtualnie pozwolą Ci nawiązywać nowe znajomości. Dobrze jest z kimś porozmawiać i telefonicznie i przez internet – czasem pewnymi wyzwaniami codziennego życia dobrze jest się podzielić z kimś obcym.

(Visited 116 times, 1 visits today)