Darmowe konwersacje – angielski

Dobry czas na dokształcanie się jest właściwie w każdym momencie życia, dlatego nie na darmo mówi się, że człowiek uczy się przez całe życie. Z tego względu emerytura może okazać się dla nas idealnym momentem na podszlifowanie swoich zdolności językowych lub po prostu na ich zdobycie.

Choć większość osób w wieku emerytalnym wykręca się od zdobywania nowych doświadczeń, twierdząc, że na nic już im się nie przydadzą takie umiejętności, jest to świetny sposób na wypełnienie wolnego czasu, którego nadmiar odczuwa chyba każdy emeryt, szczególnie kiedy dopiero niedawno zakończył karierę zawodową.

Jest to także doskonała pora na zrealizowanie marzeń o podróżach, ciągle odkładanych na później, bo zawsze „było coś ważniejszego”. Jeśli zaś marzą nam się podróże, warto w pierwszej kolejności pozna podstawy języka angielskiego, którym posługując się w dowolnym zakątku świata, uda nam się dogadać z tubylcami.

Na rynku istnieje oczywiście wiele rozmaitych kursów, jednakże nie wszystkie są rzeczywiście skuteczne. Najbardziej efektywny jest kurs, polegający na nauce ze słuchu.

Specjaliści wskazują na taką zaletę, że osoba ucząca się, ma sposobność do „osłuchania się” z językiem, a więc oswaja się z akcentem i wydźwiękiem i wymową rozmaitych słów.

Ponadto dla osoby starszej zaletą takiego sposobu nauki jest możliwość słuchania, pomijając konieczność czytania, co jest idealnym rozwiązaniem gdy doskwierają problemy ze wzrokiem. Słuchać nagrania możemy będąc w domu, spacerując, czy też podczas wykonywania codziennych obowiązków. W ten sposób uczymy się właściwie mimochodem, praktycznie tego nie zauważając.

Kurs polegający na konwersacjach, pozwala przede wszystkim na praktyczną naukę. Zastosowanie metody uczenia się języka dzięki przedstawianiu konkretnych sytuacji pozwala także po prostu na zapamiętanie pewnych zwrotów pomagających nam w różnych życiowych sytuacjach porozumieć się z każdym za granicą.

W 120 konwersacjach, jakie są prezentowane w tym kursie zawiera się 1100 słów oraz zwrotów i zdań do powtarzania. Dodatkowo zapewniona jest możliwość skorzystania z demo kursu, które przedstawia nam ogólną metodę nauki.

Według instrukcji lektora samodzielnie konstruujemy zdania twierdzące i pytania, korzystając ze znanych nam już zwrotów prezentowanych w kursie.