Emerycie: sprzedaj nietrafiony prezent w sieci

Kolejny wełniany koc w kratę, szpetny chiński wazon, czy ciężkie perfumy o nieprzyjemnym zapachu. Każdy z nas choć raz w życiu dostał taki nietrafiony prezent. Większość z nas z racji dobrego wychowania nie pokazuje po sobie niezadowolenia, grzecznie dziękuje i udaje, że prezent jest prześliczny.

Nietrafiony prezent – co z nim zrobić?

Po wizycie gości taki nietrafiony upominek zwykle trafia na dno szafy i więcej o nim nie pamiętamy. Są jednak inne sposoby radzenia sobie z takimi prezentami, co więcej mogą nam one nawet przynieść zysk. W jaki sposób? Wystarczy sprzedać je na internetowej aukcji.

To co nie podoba się nam samym, innych może oczarować. Dlatego następnym razem, zamiast chować brzydki prezent do szafy, warto podążyć za poniższymi radami.

Aby wystawić jakikolwiek przedmiot na aukcji internetowej przede wszystkim musimy założyć konto na wybranym portalu aukcyjnym. Proces rejestracji przebiega zwykle szybko i bezproblemowo. W czasie zakładania konta będziemy proszeni o podanie danych osobowych, takich jak imię i nazwisko czy adres. Nie powinniśmy się tego obawiać, posłużą one wyłącznie do weryfikacji naszej wiarygodności i żadne niepowołane osoby nie będą miały do nich dostępu.

A może sprzedać na aukcji?

Po założeniu konta kolejny krok to wystawienie aukcji. Musimy sporządzić dokładny opis przedmiotu, najlepiej uzupełniony zdjęciem. W tym celu najwygodniej jest skorzystać z aparatu cyfrowego. Zdjęcie, które zrobimy z jego pomocą w kilka minut znajdzie się na naszym komputerze.

Jeśli sami mamy problemy z obsługą aparatu warto poprosić o pomoc wnuki. Przy wystawianiu przedmiotu na sprzedaż możemy zdecydować, czy chcemy, żeby był sprzedany na aukcji, czy ustalimy konkretną kwotę, jaką chcemy za niego otrzymać. I jedna i druga opcja mają swoje zalety, dlatego najlepiej zdecydować się na obie równocześnie. Wtedy przedmiot, który chcemy sprzedać zostanie wystawiony na aukcji, a kolejni licytujący będą podbijać jego cenę, ale jeśli któryś z nich zdecyduje się na natychmiastowy zakup za cenę, którą zaproponowaliśmy, będzie miał taką możliwość.

Po wystawieniu aukcji, zostaje nam tylko czekać na jej zakończenie. Jeśli zwycięzca aukcji zostanie wyłoniony, dostanie informację o numerze konta, na który powinien wpłacić pieniądze. Kiedy wpłyną one na nasze konto, jedyne co musimy jeszcze zrobić to wysłać przedmiot i cieszyć się, że udało nam się pozbyć nietrafionego prezentu.

(Visited 2 times, 1 visits today)