To co jeszcze kilka lat temu wydawało się odległą przeszłością, czyli inflacja, zaczyna wracać robiąc jeszcze nie spustoszenie, ale coraz większe luki w portfelach i śladowy lub wręcz zerowy przyrost kapitału z lokat bankowych. Te osoby, które pamiętają słusznie minione czasy socjalizmu wiedzą doskonale, jak z dnia na dzień, z powodu galopującej inflacji ich oszczędności traciły na wartości, a plany inwestycyjne okazywały się nie do realizacji. Wprawdzie do sytuacji z lat 80-tych jeszcze nam daleko, ale pierwsze symptomy utraty wartości pieniądza są coraz wyraźniej widoczne.

Inwestowanie – co z czym?

Zarówno w tamtych odległych latach, jak i współcześnie najpewniejszą lokatą staje się ponownie najcenniejszy kruszec, czyli złoto.

Gotowe wyroby ze złota zdają się być najoczywistszym wyborem jednak biorąc ten kruszec pod uwagę jako inwestycję dużo korzystniejsze jest nabycie sztabek lub złotych monet. Omija się w ten sposób całkiem pokaźną marżę jubilerską.

A może mennica i złoto?

Zanim jednak poweźmie się decyzję o ulokowaniu swoich oszczędności w złocie należy wiedzieć jak dokonać zakupu autentycznego kruszcu, a nie podróbek, których na rynku jest bez liku. Przede wszystkim należy znaleźć sprzedawcę, który działa pod nadzorem Narodowego Banku Polskiego. Wiarygodność sprzedawcy potwierdza też wpis do rejestru działalności kantorowej i widniejący tam numer przydzielany firmie przez Prezesa NBP. Po takim sprawdzeniu można bezpiecznie w formie zdalnej złożyć zamówienie na stronie Mennicy MennicaKapitalowa.pl lub w jednej z siedzib stacjonarnych.

Mennica Kapitałowa oprócz tradycyjnych sztabek złota i złotych monet posiada w swojej ofercie monety i sztabki ze srebra oraz diamenty inwestycyjne i jubilerskie z certyfikatami cenionych instytucji gemmologicznych.

Złoto i metale szlachetne są dużo bardziej odporne na kryzysy i zawirowania na rynkach kapitałowych i skutecznie mogą ochronić gromadzone na tzw. „czarną godzinę” fundusze. Jest to jedna z najbezpieczniejszych inwestycji w roku 2021.

(Visited 210 times, 1 visits today)