Inwestycje na stare lata !

Dłuższy już czas wiadomo, że trzymanie oszczędności pieniężnych na bankowych lokatach nie przynosi satysfakcjonującego wyniku. Gotówka w banku zdaje się wprawdzie być wystarczająco bezpieczna, ale z powodu rosnącej z roku na rok inflacji zyskuje minimalnie lub wręcz traci na wartości.

Jakie są więc inne możliwości zainwestowania oszczędności, tak by za kilka czy kilkanaście lat można było je korzystnie i łatwo spieniężyć, a tym samym podreperować domowy budżet?

Jedną z najodpowiedniejszych inwestycji jest ulokowanie pieniądza w dobrym, starym jak ludzkość i sprawdzonym kruszcu jakim jest złoto.

Złoto zawsze było i jest pożądane, na przestrzeni dziesiątek lat nabiera stale na wartości, nie zajmuje dużo miejsca, jest lekkie i łatwo je schować.

Popularne jest kupowanie złotej biżuterii, ale o ile wartość złota w niej zawartego jest coraz cenniejsza to już sam wyrób niekoniecznie. Złote pierścionki lub łańcuszki w momencie zakupu są droższe o robociznę włożoną w ich wykonanie dlatego sprzedaż po wielu latach takich precjozów nie jest tak korzystna jak w przypadku sztabki złota lub złotych monet.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem inwestycyjnym będzie ulokowanie oszczędności w złotych monetach lub sztabkach ze złota. O ile taka lokata pozwoli na bezpieczeństwo finansowe, o tyle samo dokonanie zakupu już tego bezpieczeństwa w 100% nie zapewnia. Najczęściej popełnianym błędem przy dokonywaniu podobnych transakcji jest poszukiwanie wg kryterium ceny i od osób prywatnych. Okazyjna cena bardzo często bywa sprytnie zastawioną przez oszustów pułapką. Tylko specjalista jest w stanie określić czy dany kruszec jest prawdziwy i ile w nim rzeczywistej zawartości złota oraz jakiej jest próby. Laik może z łatwością popełnić błąd i wydać duże pieniądze na falsyfikat.

Dlatego, by uniknąć przykrej niespodzianki najlepiej produkty inwestycyjne ze złota nabywać w mennicach nadzorowanych przez Narodowy Bank Polski, jak np. MennicaKapitalowa.pl

Towar zakupiony w rzetelnej firmie posiada certyfikat, szczegółowe informacje o jego wadze, zawartości złota i numer seryjny.

(Visited 103 times, 1 visits today)