Jak nie przesadzić z tanimi zakupami?

Tanie niestety nie zawsze oznacza zdrowe. Warto się przyjrzeć produktom, których cena jest bardzo kusząca. Niska cena może wynikać z tego, że poniesiono niskie koszty opakowania, transportu itd., ale niestety czasami to efekt niskiej jakości samego produktu. Zwłaszcza w odniesieniu do artykułów żywnościowych należy mieć się na baczności.

Tutaj oszczędności w wysokości kilku złotych mogą się przełożyć na nasze samopoczucie. Jeśli źle jemy to i źle się czujemy. Dostarczając organizmowi kiepskie składnik odżywcze sami narażamy się na choroby i ogólny spadek formy.

Od sytuacji finansowej danej osoby zależy oczywiście jakość zakupywanego pożywienia. Zdrowa dieta to jak najmniej przetworzona żywność, mało cukru, soli, zdrowe tłuszcze. Jednak nawet osoby, które mają ograniczone fundusze jak na przykład emeryci czy renciści, mogą przy skromnych finansach zdrowo się odżywiać. Istnienie cała lista produktów, których cena nie jest wysoka a które bez wątpienia mają wysokie właściwości odżywcze.

Do takich produktów należy na pewno pieczywo graham i razowiec jako źródło węglowodanów. Inne tanie, zdrowe i smaczne produkty to na przykład :kasza jęczmienna, gryczana, pęczak, płatki owsiane, ciemne makarony z pszenicy.

Również, jeśli chodzi o mięsa istnieją możliwości przygotowania niedrogich, a odżywczych posiłków, ale lepiej jeść lepsze gatunkowo mięso rzadziej, niż byle jakie codziennie.

Stosunkowo tani w dalszym ciągu jest drób, warto również zwiększyć ilość spożywanych ryb, ale i dania wegetariańskie mają bardzo wiele zalet. Nieśmiertelne pierogi, pyzy, kluchy, knedle, kopytka. Smaczny i tani obiad to ulubione przez wiele osób naleśniki z serem, czy ryż z jabłkami. Do menu można też dodać łazanki, placki ziemniaczane i wszelkiego rodzaju zapiekanki w tym koniecznie ziemniaczaną. Ważne jest, aby zawsze jeść dużo warzyw i owoców.

Emerytura to zazwyczaj okres kiedy dysponuje się sporą ilością wolnego czasu. Można zatem przygotować większą ilość danej potrawy i zamrozić nadwyżki. Warto gotować w domu, bo to i zdrowiej i taniej.

Emeryci to osoby, które powinny w sposób szczególny dbać o zdrowie. Wynika to z tego, że starzejący się organizm powinien dostawać wartościowe pożywienie, co powoli przez długie lata zachować kondycję i zdrowie.

(Visited 12 times, 1 visits today)