Jak radzić sobie z hemoroidami?

Nieodpowiedni styl życia oraz zaburzenia krążenia mogą prowadzić do pojawienia się żylaków. Najczęściej występują one na nogach, jednak powszechnym problemem są również żylaki odbytu, znane też jako hemoroidy. Wysokie ryzyko choroby hemoroidalnej dotyczy głównie tych osób, które mają siedzącą pracę, nieprawidłowo się odżywiają i często zmagają się z zaparciami.

Hemoroidy to także częsty problem kobiet po porodzie oraz u osób otyłych. Nieleczone, mogą w znacznym stopniu utrudniać codzienne funkcjonowanie, ponieważ powodują silny ból, uporczywe swędzenie, a w zaawansowanym stadium prowadzą do krwawień i kłopotów z wypróżnieniem. Na szczęście, dzisiejsza medycyna oferuje szereg opcji leczenia tej nieprzyjemnej dolegliwości.

Wśród wielu sposobów na wyeliminowanie hemoroidów, wymienia się środki farmakologiczne oraz specjalistyczne zabiegi, w tym te laserowe i operacyjne. Pierwsze z nich nie przynoszą jednak oczekiwanego efektu w przypadku zaawansowanego stadium choroby, a drugie są bolesne i nieprzyjemne. Nieinwazyjną, a w pełni skuteczną metodą leczenia żylaków odbytu jest natomiast sztyft na hemoroidy Hemorex.

oczyszczenia

Łatwy w użyciu i dostępny bez recepty, pozwala w krótkim czasie złagodzić dolegliwości związane z chorobą hemoroidalną. Sztyft niweluje swędzenie i pieczenie oraz łagodzi ból. Poza niemal natychmiastową ulgą, Hemorex pozwala także na zahamowanie rozwoju hemoroidów. Jest to możliwe, dzięki szybkiemu i efektywnemu obkurczaniu naczyń krwionośnych.

Co ważne, Hemorex jest prosty w aplikacji, a jego stosowanie nie grozi żadnymi skutkami ubocznymi. Aby sztyft był gotowy do użycia, wystarczy włożyć go na min. 2 godziny do zamrażalnika. Następnie, z pomocą wazeliny lub innego lubrykantu, należy delikatnie wsunąć go do odbytu na 6-8 minut. Kiedy uzyska temperaturę ciała, wyjmujemy go, a zabieg powtarzamy w razie ponownego wystąpienia objawów choroby. Koniecznie trzeba przy tym pamiętać o higienie. Sztyft musi zostać dokładnie umyty i zdezynfekowany.

(Visited 8 times, 1 visits today)